युक्रेनले सोमबार भने कि उसले पश्चिमी सहयोगीहरूबाट थप वायु रक्षा प्रणाली प्राप्त गरेको छ। यी हतियारहरूमा दुश्मनको रकेट-मिसाललाई हावामा नै ध्वस्त पार्ने क्षमता हुन्छ। राजधानी कीभका एक अधिकारीले रुसको ऊर्जा केन्द्रमा भएको आक्रमणपछि आपूर्तिको अवस्था “धेरै नाजुक” भएको बताए। गत महिना, रसियाले इरानी-निर्मित ड्रोनहरूद्वारा युक्रेनको 40 प्रतिशत पावर स्टेशनहरू नष्ट गर्‍यो र सरकारले युक्रेनी जनतालाई सकेसम्म धेरै बिजुली बचत गर्न आग्रह गर्‍यो। रक्षामन्त्री ओलेक्सी रेज्निकोभले सोमबार घोषणा गरे कि युक्रेनले राष्ट्रिय उन्नत सतहबाट एयर मिसाइल प्रणाली (NASAMS) र इटालियन एस्पाइड एयर डिफेन्स प्राप्त गरेको छ। यसबाहेक जर्मनीबाट पनि हतियार बरामद भएको छ ।

संरक्षकहरू युक्रेन आइपुगे

उनले सामाजिक सञ्जालमा लेखेका छन्, ‘नासाम्स र इटालियन एस्पाइड एयर डिफेन्स सिस्टम युक्रेन पुगेका छन् । यी हतियारहरूले युक्रेनी सेनालाई अझ बलियो बनाउने र आकाशलाई सुरक्षित बनाउनेछ। हामी शत्रुहरूलाई लक्षित गरिरहनेछौं। हाम्रा साझेदारहरूलाई धन्यवाद – नर्वे, स्पेन र संयुक्त राज्य अमेरिका। लगभग हरेक महिनाको हरेक हप्ताको पहिलो दिन, रुसी आक्रमणले राजधानी कीभलाई हल्लायो, ​​तर सोमबार हवाई आक्रमणको साइरन सामान्यतया शान्त थियो र मानिसहरू बाहिर हिंडिरहेका थिए।

कीभको आकाशमा कुहिरो

कीभको आकाशमा धुवाँ छ । यस अवस्थाका बारेमा सैन्य पर्यवेक्षकहरूले भनेका छन् कि यस समयमा मिसाइल वा ड्रोनहरू तल उडाएर लक्ष्य गर्न गाह्रो छ। सोमबारको हमलाको धम्कीबाट सर्वसाधारण पनि अविचलित देखिन्थे। समाचार एजेन्सी एपीसँग कुरा गर्दै २१ वर्षीया नागरिक अलोना प्लेखीले भनिन्, ‘साँच्चै भन्नु पर्दा सोमबार मात्रै होइन, आठ महिना भइसक्यो र यो हरेक दिन भइरहेको छ भन्ने हामीलाई थाहा छ र हामी बानी परेका छौं। । म यसका लागि आफ्नो दिनचर्या परिवर्तन गर्दिन, म काम गर्न जाँदैछु। यो सामान्य दिन जस्तै हो।