प्रतिबन्धित तेहरिक-ए-तालिबान पाकिस्तान (टीटीपी) का एक शीर्ष कमाण्डर उमर खालिद खुरासानी र अन्य तीन प्रमुख आतंकवादी पूर्वी अफगानिस्तानको पक्तिका प्रान्तमा रहस्यमय विस्फोटमा मारिए । पाकिस्तानी मिडियामा सोमबार एक समाचारमा यो जानकारी दिइएको हो । एक्सप्रेस ट्रिब्यून अखबारले रिपोर्ट गरेको छ कि अफगान अधिकारीहरू र स्थानीय स्रोतहरूका अनुसार खुरासानीलगायत आतंकवादी संगठनका वरिष्ठ कमाण्डरहरू बोकेको एउटा गाडीलाई आइतबार रहस्यमय विस्फोटक पदार्थले निशाना बनाइएको थियो।

प्रतिवेदनमा भनिएको छ कि शीर्ष विद्रोहीहरू प्रदेशको वीरमल जिल्लामा बैठकका लागि जाँदै गर्दा उनीहरूको गाडीलाई बारुदी सुरंगले ठक्कर दिएको थियो। उक्त अखबारले एक वरिष्ठ अफगान अधिकारीलाई उद्धृत गर्दै विष्फोटमा गाडीमा सवार सबैको मृत्यु भएको बताएको छ । यसमा अब्दुल वली मोहमन्द, मुफ्ती हसन र हाफिज दौलत खान जस्ता शीर्ष टीटीपी कमाण्डरहरू थिए, कागजले भन्यो।

TTP कमाण्डरको गाडीलाई बारुदी सुरंगले ठक्कर दिएको छ

स्थानीय स्रोतका अनुसार आइतबार TTP नेताहरूको गाडी बारुदी सुरंगमा परेपछि उनीहरू परामर्शका लागि गइरहेका थिए। मोहमन्द आदिवासी जिल्लाका खुरासानीलाई टीटीपीको शीर्ष कमाण्डर मानिन्थ्यो। आतंकवादी समूह टीटीपी पाकिस्तानभर शरिया कानून लागू गर्न चाहन्छ। खुरासानीमाथि एक करोड रुपैयाँ पुरस्कार थियो ।

अफगानिस्तानमा दिनहुँ बम विस्फोट

तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि आजकल अफगानिस्तानमा कतै विष्फोट भइरहेका छन्। अफगानिस्तानको राजधानी काबुलमा शनिबार भएको बम विस्फोटमा परी कम्तीमा दुई जनाको मृत्यु भएको छ भने २२ जना घाइते भएका छन् । तालिवानका एक अधिकारीले यो जानकारी दिएका छन् । तालिबानद्वारा नियुक्त प्रवक्ता खालिद जद्रानले पश्चिमी काबुलको पुली-ए सोख्ता क्षेत्रमा विस्फोट भएको बताए। उनले तत्कालै आक्रमणको जिम्मेवारी कसैले नलिएको बताए ।

यसअघि सर–ए–करेज क्षेत्रमा रहेको मस्जिद नजिकै विस्फोट भएको थियो, जसमा धेरैको ज्यान गएको थियो । त्यसैगरी, यसअघि काबुलको एक स्टेडियममा विस्फोट भएको थियो । दुई जनाको ज्यान गएको बताइएको छ ।