बेलायतमा आणविक हमलाको खतरा : रुस–युक्रेन युद्ध सुरु भएदेखि आणविक युद्धको खतरा पनि बढेको छ । युद्ध सुरु भएपछि मात्र रुसले अमेरिकासहित अन्य पश्चिमी देशहरूलाई यसबारे चेतावनी दिएको थियो। यही कारणले गर्दा कुनै पनि देश सिधै युक्रेनमा सहयोगको लागि जाँदैन। तीन दिनअघि रुसले देशमा सैन्य परिचालनको घोषणा गर्दा पुटिनले फेरि आणविक प्रयोग गर्ने धम्की दिएका थिए । यस्तो अवस्थामा अमेरिका, बेलायतलगायत देशको चिन्ता बढेको छ । यी सबैको बीचमा परमाणु युद्धको बारेमा धेरै भिडियोहरू पनि भाइरल भइरहेका छन्। सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएको यस्तै एउटा भिडियोमा आणविक युद्ध भयो भने बेलायतसँग आफ्नो विनाशबाट बच्न तयार हुन ४ मिनेट मात्रै हुने दाबी गरिएको छ ।

भिडियोमा के छ

American TikToker @Americansoldier ले आफ्नो प्रोफाइलबाट एउटा छोटो भिडियो एप पोस्ट गर्नुभयो। यसमा उनले यो खतराको बारेमा बताइरहेका छन् । डेलीस्टारको रिपोर्टका अनुसार यो भिडियो ब्ल्याक एन्ड ह्वाइट स्क्रिनबाट सुरु गरिएको हो । स्क्रिनमा तपाईंले ‘वारटाइम ब्रोडकास्टिङ सर्भिस’ लेखिएको पाउनुहुनेछ। यसपछि अचानक आवाज आयो, ‘ध्यान, ध्यान दे… बेलायत आणविक हतियारले आक्रमण गर्न लागेको छ। तपाईंसँग सुरक्षित आश्रय फेला पार्न चार मिनेट छ। भिडियोमा थप भनिएको छ, ‘सञ्चार नराम्ररी अवरुद्ध भएको छ । हालसम्म हताहतको संख्या र क्षतिको विवरण आउन सकेको छैन।

त्यही भएर डर सताएको छ

यो भाइरल भिडियो निर्माताले मात्र बनाएका होइनन् । वास्तवमा, भ्लादिमिर पुटिनले हालै भनेका छन् कि उनी पश्चिमका देशहरू विरुद्ध ‘आवश्यक कुनै पनि माध्यम’ प्रयोग गर्नबाट पछि हट्ने छैनन्। पुटिनले भने कि यदि रुसको अखण्डता खतरामा परेको छ भने, हामी हाम्रा जनताको रक्षा गर्न सबै उपलब्ध साधनहरू प्रयोग गर्नेछौं र यो केवल बयानबाजी होइन। उनको बयानपछि आणविक युद्धको खतरा बढेको छ ।