पाकिस्तानको अर्थतन्त्रः पाकिस्तान यतिबेला  निकै खराब अवस्थाबाट गुज्रिरहेको छ । एकातिर आर्थिक मोर्चामा पाकिस्तानको कमर भाँचिएको छ भने अर्कोतर्फ पाकिस्तानमा बाढीका कारण धेरै क्षति भएको छ । जसका कारण पनि पाकिस्तानको अवस्था दयनीय बनेको छ । यसैबीच रुसले पाकिस्तानलाई सहयोगको हात बढाएको छ । वास्तवमा हालै पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री र रुसका राष्ट्रपतिबीच पनि भेट भएको थियो । अब इन्धन र अन्य वस्तुको बढ्दो मूल्यका बीच रुसले पाकिस्तानलाई गहुँ र ग्यास उपलब्ध गराउने भएको छ ।

प्रधानमन्त्री र राष्ट्रपतिबीच भेट भयो

वास्तवमा, भर्खरै उज्बेकिस्तानमा सांघाई सहयोग संगठन (एससीओ) शिखर सम्मेलनको छेउमा प्रधानमन्त्री शाहबाज सरिफ र रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनबीच भेटवार्ता भएको थियो। यो भेटपछि मात्र रुसले पाकिस्तानलाई सहयोगको हात बढाएको छ । यसै क्रममा पाकिस्तानका रक्षामन्त्री ख्वाजा आसिफले पाकिस्तानलाई गहुँ दिन सक्ने बताएका छन् ।

बाली नष्ट

पाकिस्तानमा भारी वर्षा र बाढीले ठूलो क्षति पु¥याएको छ । यसका कारण बाली पनि नष्ट भएको छ । आसिफले भने, ‘उनीहरूले (रुसले) हामीलाई ग्यास दिन सक्ने बताए । रुसले मध्य एसियाली मुलुकमा ग्यास पाइपलाइन रहेको र अफगानिस्तान हुँदै पाकिस्तानसम्म विस्तार गर्न सकिने बताएको छ ।

पाकिस्तानको अडानको प्रशंसा गर्नुहोस्

योसँगै रुस र युक्रेनबीच पनि लामो समयदेखि युद्ध चलिरहेको छ । यस सम्बन्धमा राष्ट्रपति पुटिनले रुस र युक्रेनबीच जारी युद्धका सम्बन्धमा राष्ट्रसंघ र अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा पाकिस्तानको अडानको प्रशंसा गरेको बताए ।