रुस-युक्रेन युद्ध: युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीको कार दुर्घटना भएको छ। गाडी र उनीहरुको कार ठोक्किएको हो । यद्यपि, राष्ट्रपतिलाई “गम्भीर चोट” छैन। जेलेन्स्कीका प्रवक्तालाई उद्धृत गर्दै कीभ इन्डिपेन्डेन्टले यो जानकारी दिएको हो । जेलेन्स्कीका प्रवक्ताले सेप्टेम्बर १५ मा एउटा फेसबुक पोस्टमा राष्ट्रपतिको कार र काफिलेसँग एउटा गाडी ठोक्किएको बताए। मिडिया पोर्टलका अनुसार दुर्घटनापछि जेलेन्स्कीको स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको थियो र डाक्टरहरूले उनलाई गम्भीर चोट नपरेको बताएका थिए। जेलेन्स्कीसँग बस्ने डाक्टरहरूले पनि उनको ड्राइभरको उपचार गरे र उनलाई एम्बुलेन्समा पठाए। प्रवक्ताले भने कि कानून प्रवर्तनले घटनाको गम्भीरतापूर्वक अनुसन्धान गर्नेछ।

योसँगै रुस र युक्रेनबीचको युद्ध नयाँ युगमा पुगेको छ । जेलेन्स्कीले बुधबार भर्खरै कब्जा गरिएको इजियम सहरको भ्रमण गरे र यसलाई कब्जा गर्ने प्रयासका लागि सैनिकहरूलाई धन्यवाद दिए। शहरको सिटी हल जलेर नष्ट भएको हुनसक्छ, तर युक्रेनको झण्डा अहिले गर्वका साथ फहराइरहेको छ। धेरै Izium नष्ट भएको छ। अपार्टमेन्ट भवनहरू आगोको धुवाँले कालो भएका छन् र तोपको आक्रमणले हल्लिएका छन्।

युक्रेनले रुसी सेनालाई जवाफी कारबाही गरेपछि रुसी सेनाले गत हप्ता सहर छोडेको थियो। केही दिन अघि, युक्रेनी सेनाले देशको उत्तरपूर्वी खार्किभ क्षेत्रको ठूलो क्षेत्र पुनः कब्जा गरेको थियो। युक्रेनी सेनाहरूले भर्खरै कडा कारबाही गरेका छन्, जसका कारण उनीहरूले खार्किभ वरपरका ठूला क्षेत्रहरू पुनः कब्जा गर्न सफल भएका छन्, जुन रूसी सेनाको लागि ठूलो प्रहार हो। युक्रेनको राष्ट्रपति कार्यालयले बुधवार बिहान भनेको छ कि पछिल्लो २४ घण्टामा युक्रेनको सात क्षेत्रमा रुसी गोलाबारीमा कम्तीमा सात सर्वसाधारणको मृत्यु भएको छ भने २२ जना घाइते भएका छन् ।