रुसी सेना खार्किभबाट भागेको दाबी गर्ने युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले त्यसको एक दिनपछि रुसी सेनामाथि ठूलो आरोप लगाएका छन् । युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीलाई उद्धृत गर्दै रोयटर्सले भनेका छन् कि रुसी आक्रमणले खार्किभ र डोनेट्स्क क्षेत्रहरूमा पूर्ण रूपमा ब्ल्याकआउट भएको छ, जबकि जापोरिझ्झ्या, निप्रोपेट्रोभस्क र सुमी क्षेत्रमा आंशिक ब्ल्याकआउट भएको छ।

युक्रेनका राष्ट्रपतिले भनेका छन् कि हाम्रो सेनाले लगातार दुश्मनहरूलाई पछाडि धकेलिरहेको छ। अब रुसी सेनाले बदला लिन यो तरिका अपनाइरहेको छ । उनले विद्युत् सबस्टेसनमा आक्रमण गरेर जनतालाई अन्धकारमा राख्ने योजना बनाएका छन् ।

रिपोर्टका अनुसार हालै रुसी सेनाले खार्किभको एउटा पावर सबस्टेसनमा गरेको आक्रमणपछि पूरै सहर र आसपासका क्षेत्रको विद्युत आपूर्ति ठप्प भएको छ । यो कटौतीबाट करिब ९० लाख मानिस प्रभावित भएका छन् ।

खार्किभका मेयर इहोर तेरेखोभले नागरिक पूर्वाधारमा रुसी आक्रमणले आफ्नो सहरको बिजुली र पानी आपूर्ति पूर्ण रूपमा बन्द भएको बताए। उनले यसलाई युक्रेनी सेनाको पछिल्लो सफलताको बदला भनेका छन् ।

तेरेखोभले हाम्रो टोली विद्युतको समस्या समाधानमा लागेको बताए । सोही क्रममा छिमेकी सुमी क्षेत्रका गभर्नरले एउटै जिल्लाका १३० भन्दा बढी बस्ती विद्युतविहीन रहेको बताए । Dnipropetrovsk र Poltava क्षेत्रहरूमा समान समस्याहरू रिपोर्ट गरिएको छ।

६ दिनअघि युक्रेनले रुसी सेनालाई तीव्र गतिमा निष्कासन गरिरहेको युक्रेनले दाबी गरेको बेला यो हमला भएको हो । यसले खार्किभमा रुसी सेनाबाट ३,००० वर्ग किलोमिटर (१,१५८ वर्ग माइल) क्षेत्र पुनः कब्जा गरेको छ।