नयाँ गठबन्धन सरकारको गठनले गति जम्मा गरिरहेको छ प्रधानमन्त्री श्रेथा थाभिसिन (तस्वीर) ले आफ्नो क्याबिनेट लाइनअपलाई अन्तिम रूप दिँदैछ जुन सम्भवतः पूर्व सम्पत्ति टाइकुनले वित्तीय प्रोत्साहन मार्फत वृद्धिलाई बलियो बनाउन अर्थ मन्त्रालयको नियन्त्रण कायम राखेको देख्नेछ।

मन्त्रीहरूको सूची र तिनीहरूको विभागहरू उनीहरूको योग्यता परीक्षणको प्रक्रिया सुरु गर्न मन्त्रिपरिषद् सचिवालयमा पेश गरिने अपेक्षा गरिएको छ, श्रेथाले बैंककमा भने।

दुई–तीन दिनमा सूची क्लियर भएपछि शाही अनुमोदनका लागि पेश गरिने उनले बताए ।

११-दलीय गठबन्धनको नेतृत्व गर्ने फेउ थाईका उम्मेदवारहरूले वित्त बाहेक वाणिज्य र यातायात जस्ता प्रमुख मन्त्रालयहरू राख्ने सम्भावना छ, स्थानीय मिडियाले हिजो रिपोर्ट गरे।

सेनासँग जोडिएको युनाइटेड थाई नेशनलाई ऊर्जा र उद्योग मन्त्रालयहरू तोकिएको छ भने गठबन्धनको दोस्रो ठूलो समूह भुमजैथाई पार्टीले आन्तरिक, शिक्षा र श्रम मन्त्रालयहरू ओगट्नेछ, बैंकक पोस्टले रिपोर्ट गरेको छ।

गत हप्ता श्रेथालाई नेताको रूपमा निर्वाचित गरिएको थियो, महिनौंको राजनीतिक गतिरोधको अन्त्य जसले आंशिक नीति पक्षाघात र राष्ट्रको स्टक र बन्डहरूबाट विदेशी लगानीकर्ताहरूलाई बाहिर निम्त्यायो।

थाइल्यान्डको प्रमुख व्यापारिक साझेदार चीनमा आएको मन्दी, बढ्दो खडेरी र घरेलु ऋणको चपेटामा परेको पृष्ठभूमिमा अक्टोबर १ देखि सुरु हुने आर्थिक वर्षको राज्यको बजेटलाई अन्तिम रूप दिन श्रेथाको पहिलो चुनौती हुनेछ।

मन्त्रिपरिषद्को सपथ ग्रहण भएपछि नयाँ सरकारले आगामी भदौ मसान्तअघि आफ्नो नीतिगत प्राथमिकता संसदमा सार्वजनिक गर्ने, पर्यटन प्रवद्र्धन गरी छोटो अवधिमा आर्थिक वृद्धिदरलाई अघि बढाउनेतर्फ केन्द्रित हुने श्रेथाले बताइन् ।

“अर्को वर्षको पहिलो त्रैमासिकमा डिजिटल नगद योजना सुरु हुनु अघि पर्यटन सबैभन्दा राम्रो छोटो अवधिको आर्थिक प्रोत्साहन हो,” श्रेथाले भनिन्।

Srettha को Pheu Thai पार्टीले अर्थतन्त्रलाई उत्प्रेरित गर्न एकलौटी ह्यान्डआउटको रूपमा आफ्नो छिमेकमा सामान र सेवाहरूमा खर्च गर्नका लागि 16 वर्ष वा माथिका लगभग 55 मिलियन थाईहरूलाई प्रत्येक 10,000 भाट (RM1,320) वितरण गर्ने वाचा गरेको छ।

प्रधानमन्त्रीको चुनाव र उनको शाही अनुमोदनले राजनीतिक अनिश्चितताको एउटा स्रोतलाई हटाएको छ, नयाँ सरकारले नीति निर्माण प्रभावकारिताको मूल्यमा आउन सक्ने गठबन्धन भित्रका विविध शक्तिहरू बीच सन्तुलन कायम राख्न चुनौतीपूर्ण हुनेछ, फिचका अनुसार। मूल्याङ्कन। – ब्लूमबर्ग