अमेरिकी राष्ट्रपति चुनाव २०२४: अमेरिकाकी प्रथम महिला जिल बाइडेनले २०२४ को चुनावमा अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनको खडा हुने स्पष्ट संकेतहरू मध्ये एक दिए। शुक्रबार एसोसिएटेड प्रेससँगको अन्तर्वार्तामा उनले भने, “उनी भन्छन् कि उनको काम अझै सकिएको छैन।”

यद्यपि बाइडेनले लामो समयदेखि आफू पुन: चुनाव लड्ने इच्छा व्यक्त गर्दै आएका छन्, तर उनले आधिकारिक घोषणा भने गरेका छैनन्। यद्यपि, स्वास्थ्य सम्बन्धी अनुमानलाई एक हदसम्म खारेज गर्दै, अमेरिकी राष्ट्रपतिलाई हालै २०२४ मा पुन: चुनाव लड्न ‘मेडिकल रूपमा फिट’ घोषणा गरिएको थियो, जब उहाँ ८२ वर्षको हुनेछ।

जिल बिडेन अफ्रिकाको भ्रमणमा छिन्
अमेरिकी प्रथम महिला जिल बाइडेन, जो आफ्नो पाँच दिने अफ्रिका भ्रमणको क्रममा नैरोबीमा छिन्, उनले भनिन्, ‘तपाईंले उहाँलाई विश्वास गर्नको लागि उसले कति पटक भन्नु पर्छ?’ उनले भने, ‘उनी (जो बाइडेन) भन्छन् कि उनले सुरु गरेको काम अझै पूरा गर्न सकेको छैन। र यो महत्त्वपूर्ण छ।

आधिकारिक बयान अप्रिलमा आउन सक्छ
बाइडेनका सहयोगीहरूका अनुसार पहिलो फन्ड-रेजिङ क्वार्टरको अन्त्य पछि यो वर्ष अप्रिलमा आधिकारिक बयान आउने अपेक्षा गरिएको थियो।

बिडेनको भावी योजनाबारे सोध्दा उनले भने, ‘म उहाँकी श्रीमती हुँ। अवश्य पनि, उसले मेरो कुरा सुन्नेछ, किनकि हामी विवाहित जोडी हौं। तर, उनले आफ्नो मनको कुरा सुन्ने बताए ।