फाइल फोटो: उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उन उत्तर कोरियाको कोरियाली सेन्ट्रल न्यूजले जारी गरेको यो फोटोमा मार्च १, २०२३ मा उत्तर कोरियाको वर्कर्स पार्टी अफ कोरिया (WPK) को 8 औं केन्द्रीय समितिको 7 औं विस्तारित पूर्ण बैठकमा भाग लिन्छ। एजेन्सी (KCNA)। KCNA REUTERS मार्फत

सियोल (रायटर) – उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले सेनालाई “वास्तविक युद्ध” को लागि अभ्यासलाई तीव्र पार्न सेनालाई आदेश दिए, राज्य मिडियाले शुक्रबार भन्यो, आगो आक्रमण अभ्यासको निरीक्षण गरेपछि यसले “वास्तविक युद्ध” को सामना गर्न देशको क्षमता प्रमाणित गरेको छ। ”

उत्तर कोरियाले बिहीबार आफ्नो पश्चिमी तटबाट छोटो दुरीको ब्यालिस्टिक मिसाइल प्रहार गरेको दक्षिण कोरियाको सेनाले जनाएको छ र उत्तरले एउटै क्षेत्रबाट एकै पटक धेरै क्षेप्यास्त्र प्रहार गरेको हुन सक्ने सम्भावनाको विश्लेषण गरिरहेको छ।

उत्तरको केसीएनए समाचार एजेन्सीले जारी गरेको तस्बिरमा एकै समयमा कम्तीमा ६ वटा मिसाइल प्रहार भएको देखाइएको छ।

KCNA ले “स्ट्राइक मिसन” को लागि प्रशिक्षित एकाईले “लक्षित पानीमा शक्तिशाली भली” चलाएको र “वास्तविक युद्धको सामना गर्न” आफ्नो क्षमता प्रदर्शन गरेको बताएको छ।

“(किम)ले जोड दिए कि आगो आक्रमण उप-इकाइहरू दुई रणनीतिक मिसनहरू पूरा गर्न सबैभन्दा ठूलो पूर्णताको लागि कडा रूपमा तयार हुनुपर्छ, अर्थात्, युद्धलाई रोक्न र दोस्रो युद्धमा पहल गर्न, विभिन्न सिमुलेटेड ड्रिलहरू निरन्तर तीव्रताका साथ। वास्तविक युद्धको लागि …,” KCNA ले भन्यो।

किमको साथमा उनकी जवान छोरी पनि थिइन् जो भर्खरै प्रमुख कार्यक्रमहरूको श्रृंखलामा देखा परेकी थिइन्।

संयुक्त राज्य अमेरिका र दक्षिण कोरियाले अर्को हप्ता फ्रीडम शिल्ड अभ्यास भनेर चिनिने ठूलो मात्रामा सैन्य अभ्यास सुरु गर्ने क्रममा पछिल्लो मिसाइल प्रक्षेपण आएको हो। उत्तर कोरियाले आक्रमणको लागि पूर्वाभ्यासको रूपमा सहयोगीहरूको अभ्यासमा लामो समयदेखि चकित पारेको छ।

उत्तर कोरियाली नेता किमकी बहिनी, किम यो जोङले यस हप्ताको सुरुमा आफ्नो परीक्षण मिसाइललाई खसाल्ने कुनै पनि कदमलाई युद्धको घोषणा मानिने बताइन् र बढ्दो तनावको लागि संयुक्त राज्य अमेरिका र दक्षिण कोरियाबीचको संयुक्त सैन्य अभ्यासलाई दोष दिए।

अमेरिकी इन्डो-प्यासिफिक कमाण्डले पछिल्लो प्रक्षेपणले संयुक्त राज्य अमेरिका वा यसका सहयोगीहरूलाई कुनै खतरा नरहेको तर प्योङयाङको सामूहिक विनाशका हतियार र ब्यालिस्टिक मिसाइल कार्यक्रमले यस क्षेत्रमा अस्थिरता ल्याउने प्रभाव पारेको बताएको छ।