RCS को साथ, Apple प्रयोगकर्ताहरूले सेलुलर नेटवर्कहरू मार्फत मात्र होइन WiFi मार्फत एन्ड्रोइड प्रयोगकर्ताहरूलाई टेक्स्ट गर्न सक्षम हुनेछन्। तिनीहरू पनि ठूला भिडियो र फोटो फाइलहरू पठाउन सक्षम हुनेछन्, अझ सजिलै समूह च्याटहरू सञ्चालन गर्न, र सन्देशहरू प्राप्त र पढिएका छन् कि भनेर निर्धारण गर्न। – एएफपी

एक प्रमुख उल्टोमा, Apple Inc ले अर्को वर्ष प्राविधिक मानक अपनाउने योजना बनाएको छ जसले पाठ सन्देशलाई iPhones र एन्ड्रोइड उपकरणहरू बीच अझ सहज रूपमा सञ्चालन गर्न अनुमति दिनेछ।

अल्फाबेट इंकको गुगल र अन्यले एप्पललाई प्रविधि अपनाउन दबाब दिए पनि कम्पनीले आरसीएस भनेर चिनिने मानकमा एक वर्षभन्दा बढी समयको लागि पछाडि धकेल्यो। RCS, रिच कम्युनिकेशन सेवाहरूको लागि छोटो, GSM संघद्वारा समर्थित मानक SMS र MMS टेक्स्टिङको स्तरवृद्धि हो।

टेक्नोलोजीले विभिन्न प्लेटफर्महरूमा फोनमा थप टेक्स्टिङ सुविधाहरू साझेदारी गर्न अनुमति दिन्छ। उदाहरणका लागि, एप्पल प्रयोगकर्ताहरूले एन्ड्रोइड प्रयोगकर्ताहरूलाई WiFi मार्फत पाठ गर्न सक्षम हुनेछन् र सेलुलर नेटवर्कहरू मार्फत मात्र होइन। तिनीहरू पनि ठूला भिडियो र फोटो फाइलहरू पठाउन सक्षम हुनेछन्, अझ सजिलै समूह च्याटहरू सञ्चालन गर्न, र सन्देशहरू प्राप्त र पढिएका छन् कि भनेर निर्धारण गर्न।

एप्पलले आफ्नो iMessage प्रणालीको सुरक्षा गरेको छ, जसले आफ्ना यन्त्रहरू – आईफोन, एप्पल वाच, म्याक र आईप्याडका प्रयोगकर्ताहरूका लागि ती धेरै सुविधाहरू सुरक्षित गर्दछ।

“अर्को वर्ष पछि, हामीले RCS युनिभर्सल प्रोफाइलको लागि समर्थन थप्नेछौं, जुन हाल GSM एसोसिएसनले प्रकाशित गरेको मानक हो,” एप्पलले एक विज्ञप्तिमा भन्यो। “हामी विश्वास गर्छौं कि RCS युनिभर्सल प्रोफाइलले SMS वा MMS को तुलनामा राम्रो अन्तरसञ्चालन अनुभव प्रदान गर्नेछ।”

एप्पलले थप्यो कि “यसले iMessage सँगसँगै काम गर्नेछ, जुन एप्पल प्रयोगकर्ताहरूको लागि सबैभन्दा राम्रो र सबैभन्दा सुरक्षित सन्देश अनुभव हुन जारी रहनेछ”। गत वर्ष, मुख्य कार्यकारी अधिकारी टिम कुकले एक सम्मेलनमा RCS मा फिर्ता धकेले, परिवारका सदस्यहरूसँग राम्रो टेक्स्टिङ गर्न चाहने मानिसहरूलाई आईफोन किन्ने सुझाव दिए।

आज, आईफोन प्रयोगकर्ताहरूलाई थाहा छ कि तिनीहरू अर्को एप्पल ग्राहकलाई टेक्स्ट गर्दै छन् किनभने च्याट बबलहरू नीलो छन्, जबकि एन्ड्रोइड सम्पर्कहरू पुरानो हरियो शैलीमा रिलिगेटेड छन्। Apple ले RCS अपनाएपछि यो ढाँचा परिवर्तन हुनेछ कि छैन भन्ने स्पष्ट छैन। कम्पनीले यसलाई अर्को वर्षको आईओएस १८ रिलिजको हिस्सा बनाउने योजना बनाउन सक्छ।

“एप्पलले आज आरसीएसलाई अँगाल्न बोर्डमा आएर आफ्नो पहिलो कदम चालेको देख्दा हामी खुसी छौं,” गुगलले एक विज्ञप्तिमा भन्यो। “हामी RCS को विकास गर्न र सन्देश प्रवाहलाई अझ न्यायोचित र सुरक्षित बनाउन GSMA सँगको हाम्रो चलिरहेको काममा Apple को सहभागितालाई स्वागत गर्दछौं, र सबैका लागि राम्रो काम गर्ने तरिकाले iOS मा यसलाई लागू गर्न तिनीहरूसँग काम गर्न तत्पर छौं।”

एप्पलले नियामकहरूबाट थप छानबिनको सामना गर्दा यो परिवर्तन आएको हो। क्युपर्टिनो, क्यालिफोर्नियामा आधारित कम्पनीले यस क्षेत्रको डिजिटल बजार ऐनका आवश्यकताहरू पूरा गर्न युरोपियन युनियनमा आफ्नो आईफोन र आईप्याड सफ्टवेयरलाई ओभरहाल गर्ने तयारी गरिरहेको छ।

घोषणा पनि उही हप्ता आयो कि नथिंग, एउटा सानो फोन ब्रान्डले पंथ फलो गरेको, यसले एन्ड्रोइडमा iMessage सक्षम गर्ने तरिकामा काम गरिरहेको बताएको छ। – ब्लूमबर्ग

सम्बन्धित कथाहरू:

एप्पलले आईफोन र एन्ड्रोइडहरू बीच सन्देशहरू सजिलो बनाउने – ब्लूमबर्ग समाचार

स्मार्टफोन अधिसूचनाहरूको निरन्तर व्याकुलता कसरी सीमित गर्ने

गुगल प्लेको लागि, एन्ड्रोइड संसारमा प्रभुत्व जमाउनु ‘अस्तित्व’ थियो।