फाइल फोटो युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्की मोल्डोभासका राष्ट्रपति माइया सान्डु र युरोपेली काउन्सिलका अध्यक्ष चार्ल्स मिशेलसँगको संयुक्त पत्रकार सम्मेलनमा कीभ युक्रेनमा युक्रेनमा रूसले नोभेम्बर २१, २०२३ मा गरेको आक्रमणमा भाग लिँदै। REUTERSValentyn Ogirenkoफाइल फोटो
फाइल फोटो: युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्की मोल्डोभाका राष्ट्रपति माइया सान्डु र युरोपेली काउन्सिलका अध्यक्ष चार्ल्स मिशेलसँगको संयुक्त प्रेस सम्मेलनमा भाग लिँदै, युक्रेनमा रूसको आक्रमणको बीचमा, कीभ, युक्रेन, नोभेम्बर २१, २०२३। REUTERS/Valentyn Ogirenko/File Photo

(रायटर) – युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले शनिबार भने कि उनी अर्जेन्टिनाको यात्रा गर्दै थिए।

टेलिग्राम मेसेजिङ एपमा आफ्नो यात्राको घोषणा गर्ने र ल्याटिन अमेरिकाको पहिलो भ्रमणमा रहेका जेलेन्स्कीले आइतबार अर्जेन्टिनाका राष्ट्रपति जेभियर माइलीको उद्घाटन समारोहमा भाग लिनेछन्।

युक्रेनी राष्ट्रपतिले अर्जेन्टिना जाने क्रममा पश्चिम अफ्रिकी देश केप भर्डेका प्रधानमन्त्रीसँग भेट भएको बताए ।

युक्रेनी मिडियाले यस हप्ता अनुमान लगाए कि माइलीको उद्घाटन जेलेन्स्की र हंगेरीका प्रधानमन्त्री भिक्टर ओर्बन बीचको युक्रेनको युरोपियन युनियन सदस्यताको बिचमा मतभेद समाधान गर्नको लागि बैठकको पृष्ठभूमिको रूपमा काम गर्न सक्छ।

अर्को हप्ताको EU शिखर सम्मेलनले युक्रेन र छिमेकी पूर्व सोभियत गणतन्त्र मोल्डोभासँग – EU कार्यकारी आयोगले सिफारिस गरे अनुसार – सदस्यता सुरक्षित गर्न उनीहरूको बोलीमा वार्ता सुरु गर्ने कि नगर्ने निर्णय गर्नेछ।

सर्वसम्मतिले निर्णय लिनु पर्छ र ओर्बानले अब वार्ता सुरु गर्न बारम्बार विरोध गरेको छ।

जेलेन्स्कीका चीफ अफ स्टाफ, एन्ड्री यर्माकले यस हप्ता भने कि उनी राष्ट्रपति र ओर्बन बीचको बैठकको लागि उपयुक्त समय मिलाउने प्रयास गरिरहेका थिए।

स्टारपिक्स
प्राविधिक र व्यावसायिक शिक्षा तालिम कार्यक्रमको साथ विद्यार्थीहरूलाई सशक्त बनाउने
अर्जेन्टिनाका नयाँ राष्ट्रपति जस्तै ओर्बान पनि दक्षिणपन्थी विचारका पक्षधर हुन्। शनिबार X मा पोस्ट गर्दै, पहिले ट्विटर, उनले भने कि उनले माइलीलाई भेटिसकेका थिए। ओर्बानले “युरोपमा मात्र नभई विश्वभरि” अधिकारको चुनावी सफलताको प्रशंसा गरे।

(रोन पोपेस्की द्वारा रिपोर्टिंग; जोनाथन ओटिस द्वारा सम्पादन)