भेहिकलले नेपालमा कार्बन उत्सर्जन घटाउने दिशामा एउटा महत्वपूर्ण कदमको रूपमा नेपालको सडकमा विद्युतीय सवारी साधन (EV) भ्यानको सफल परीक्षण गरेको ।छ १५ दिनको सफल सञ्चालन पछि, EV भ्यानहरूले वातावरणमैत्री र किफायती दुबै रहेको र यातायातको सहज र भरपर्दो इलेक्ट्रिक भेहिकल हुनेमा कम्पनि विस्वस्त रहेको जनाएको छ ।
एमएडब्लु वृद्धी कमर्सियल भेहिकलले दुई मोडलका EV प्यासेन्जर भ्यानहरू ल्याएको छ, एउटा १४ सिट क्षमताको र १६ सिट क्षमताको रहेका छन् , साथै ईभी कार्गो भ्यानपनि नेपाल भित्राएको छ । कम्पनीको दावी छ कि यी इलेक्ट्रिक भ्यानले एक पटक चार्जमा २५० किलोमिटरको दायरा कभर गर्न सक्छ, जसले तिनीहरूलाई लामो यात्रा र व्यावसायिक प्रयोगको लागि सहज बनाउँछ।

“हाम्रा EV भ्यानहरूले नेपाली बाटो र माटोको लागि उपयुक्त छन् भनेर सफलता पुर्वक परिक्षण सफल भएको जानकारी दिन पाउँदा हामी खुसी छौं। तिनीहरूले सहज र प्रभावकारी ढुवानी प्रदान गर्दछ, साथै हरितगृह ग्यासहरूको उत्सर्जनलाई पनि कम गर्छ, जसले गर्दा स्वच्छ र हरियाली वातावरणमा योगदान पुर्‍याउँछ,” कम्पनिका सेल्स हेड नविन आचार्यले वताउनु भएको छ ।

एमएडब्लु वृद्धी नेपाल सरकारको विद्युतीय गतिशीलता प्रवर्द्धन गर्ने योजनामा साथ दिन प्रतिवद्ध रहेको छ ।नेपाल सरकारले इलेक्ट्रिक भेहिकल प्रवर्द्धन गर्न सब्सिडी र कर छुटहरू प्रदान गर्दै आएको छ, र यसले एमएडब्लु वृद्धी जस्ता कम्पनीहरूलाई EV प्रविधिमा लगानी गर्न प्रोत्साहित गरेको छ। कम्पनि ले विज्ञप्तिमा जनाएको छ ।

समग्रमा, EV भ्यानको सफल परीक्षण नेपाली अटोमोबाइल उद्योग र समग्र देशको लागि आशाजनक विकास हो। वातावरणमैत्री र किफायती यातायातको माध्यमको परिचयसँगै नेपाल हरियाली र दिगो राष्ट्र बन्ने बाटोमा छ भनेर विस्वास गर्न सकिन्छ ।