इल फोटो: युक्रेनी अन्न बोकेको एउटा अन्न जहाज ब्ल्याक सागरमा देखियो, युक्रेनमा रूसको आक्रमणको बीचमा, ओडेसा, युक्रेनको युक्रेनी बन्दरगाह, नोभेम्बर २, २०२२। REUTERS/Serhii Smolientsev/फाइल फोटो

लन्डन (रायटर) – कालो सागर क्षेत्रबाट अन्न कार्गोहरू लिन खोज्ने जहाजहरूको संख्या यस हप्ता 35% घटेको छ अघिल्लो हप्ताको तुलनामा रुसले युक्रेनमा खाद्यान्न सुविधाहरू पाउन्ड गरिरहँदा व्यावसायिक यातायातमा असर पर्न सक्छ कि भनेर बढ्दो अनिश्चितताको साथ।

चार दिनसम्म चलिरहेको युक्रेनको अन्नमा मस्कोको प्रत्यक्ष आक्रमणले संयुक्त राष्ट्र संघको मध्यस्थतामा भएको सुरक्षित समुद्री कोरिडोर सम्झौताबाट यस हप्ताको सुरुमा मस्कोले फिर्ता लिएपछि किभले आफ्नो निर्यात बन्दरगाहहरूमा रुसको नौसैनिक नाकाबन्दीलाई अस्वीकार गर्ने वाचा गरेपछि।

रुसले युक्रेनी जलक्षेत्रतर्फ जाने सबै जहाजलाई बिहीबारदेखि सम्भावित रूपमा हतियार बोकेको मान्ने बताएको छ, जसमा वाशिंगटनले नागरिक ढुवानीमा आक्रमण गर्न सक्ने सङ्केत दिएको छ। किभले पछि रुस जाने जहाजहरूको बारेमा यस्तै चेतावनी जारी गरेर प्रतिक्रिया दियो।

“हामी विश्वास गर्छौं कि आक्रामक बयानबाजीले यस क्षेत्रमा ट्राफिकमा इच्छुक मालिकहरूमा कमी ल्याउने र बीमा उपलब्धताको सन्दर्भमा थप जटिलता सिर्जना गर्ने सम्भावना छ,” जेफरी विश्लेषक ओमर नोक्ताले शुक्रबार एक शिपिंग नोटमा भने।

कालो सागर क्षेत्रबाट अनाज ढुवानी गर्न आफूलाई स्थितिमा राख्ने सानो ह्यान्डिसाइजदेखि सुपरम्याक्स आकारका जहाजसम्मका सुख्खा बल्क जहाजहरूको संख्या अघिल्लो हप्ताको तुलनामा यस हप्ता 35% घटेको छ, समुद्री र कमोडिटी डाटा प्लेटफर्म Shipfix को विश्लेषण अनुसार।

तथ्याङ्कले देखाएको छ कि अघिल्लो हप्ता माग गरिएको ३२ जहाजको तुलनामा जुलाईको बाँकी अगस्टसम्म फर्वार्ड व्यापारका लागि २० वटा जहाज मात्रै बजारमा आएको थियो।

धेरै बीमाकर्ताहरूले अब युक्रेनबाट ढुवानीका लागि ड्यान्युबका साना बन्दरगाहहरू बाहेक कभर प्रदान गर्न निलम्बन गरेका छन्, बीमा उद्योग स्रोतहरूले शुक्रबार भने।

“ठूलो प्रश्न भनेको ड्यान्यूब बन्दरगाहहरूको सुरक्षा हो,” एक स्रोतले भन्यो।

त्यहाँ दर्जनौं जहाजहरू शुक्रबार ड्यानुब च्यानलबाट पार गर्न पर्खिरहेका थिए जसमा रोमानियाका लागि जाने वा त्यहाँबाट निस्कने जहाजहरू समावेश थिए, एनालिटिक्स कम्पनी मरिन ट्राफिकको डाटा अनुसार।

अतिरिक्त युद्ध जोखिम बीमा प्रिमियमहरू, जुन कालो सागर क्षेत्रमा प्रवेश गर्दा चार्ज गरिन्छ, प्रत्येक सात दिनमा नवीकरण गर्न आवश्यक छ।

तिनीहरूले पहिले नै हजारौं डलर खर्च गरिसकेका छन् र तैरिरहेको खानीहरूको जोखिमलाई ध्यानमा राखेर माथि जाने अपेक्षा गरिएको छ।

रसियाको ब्ल्याक सी बन्दरगाहहरूको लागि युद्ध जोखिम कभर अहिलेको लागि दरहरूमा थोरै परिवर्तनको साथ शुक्रबार पनि उपलब्ध थियो, बीमा स्रोतहरूले भने।

रसियाको रक्षा मन्त्रालयले शुक्रबार आफ्नो ब्ल्याक सी फ्लीटले “तैरिरहेको लक्ष्य” मा रकेट प्रहार गर्ने र जहाजहरू समात्ने अभ्यास गरेको बताएको छ। वाशिंगटनका लागि मस्कोका राजदूतले जहाजमा आक्रमण गर्ने योजनालाई अस्वीकार गरे।

(जोनाथन साउल द्वारा रिपोर्टिंग; शेरोन सिंगलटन द्वारा सम्पादन)