काठमाडौं , १४ जेठ – नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्र विघटन भएर बनेको नयाँ कम्युनिष्ट पार्टी नाम र केन्द्रीय समितिमा ३३ प्रतिशत महिला प्रतिनिधित्व नपुगेका कारण निर्वाचन आयोगमा दर्ता हुन सकेको छैन । पार्टी दर्ताका लागि जेठ ३ गते नै आवेदन दिएको भए पनि निर्वाचन आयोगले अहिलेसम्म दर्ता प्रमाणपत्र दिएको छैन ।आज ९सोमबार० नवगठित पार्टीका नेताहरु सुवास नेम्वाङ, देव गुरुङलगायतले आयोगमा पुगेर ४४१ जना केन्द्रीय सदस्यको हस्ताक्षर, नागरिकता प्रमाणपत्रको फोटोकपी तथा अन्य आवश्यक विवरण बुझाएका छन् ।

विवरण बुझाएपछि प्रतिक्रिया दिँदै नेता नेम्वाङले पार्टी दर्ताको प्रक्रिया निर्वाचन आयोगमा विचाराधीन अवस्थामा रहेको बताए । यद्यपि, उनले आयोगमा निवेदन दिएको आधारमा नै सञ्चारमाध्यमले पार्टीको नाम लेख्नुपर्ने जिकिर गरे । आयोगमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको रुपमा दर्ताका लागि आवेदन परेको छ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी आयोगमा दर्ता भइसकेकाले सोही नाममा अन्डरलाइन गरेर आयोगमा निवेदन दिइएको हो ।

पार्टीका अर्का नेता देव गुरुङले राजनीतिक दलसम्बन्धी ऐनमा ३३ प्रतिशत महिला प्रतिनिधत्वको व्यवस्था भए पनि व्यवहारमा लागू भईनसकेको जिकिर गरे । आयोगले खोजेमा महाधिवेशनपछि ३३ प्रतिशत महिला पुर्याउने उनको भनाइ थियो ।