काठमाडौं  २१ वैशाख – सरकारले सिन्डिकेट खारेज गरेको विरोधमा यातायात व्यवसायीहरुले गाडी चलाउन बन्द गरेपछि सरकारले शुक्रबार क्यू फ्री गरेको छ । क्यू फ्री भएकाले गाडी चालकले आफ्नो इच्छाअनुसार जुनसुकै रुटमा गाडी चलाउन पाउँछन् । तर भाडा भने सरकारले तोकेभन्दा बढी लिन पाइने छैन ।सिन्डिकेट कायमै राख्नुपर्ने पक्षमा रहेका केही यातायात व्यवसायीहरुले गाडी नचलाएपछि यातायात व्यवस्था विभागले लामो तथा छोटो दुरीका बिभिन्न रुटमा गाडी चलाउने व्यवस्था मिलाएको जनाएको छ । कम्पनीमा दर्ता भएका केही व्यवसायीहरुले गाडी चलाए पनि सीमित गाडीमा यात्रुको चाप अत्यधिक देखिएको छ ।

विभागका प्रवक्ता तुलसीराम अर्यालले दिएको जानकारीअनुसार काठमाडौं  उपत्यकामा साझा, मयुर, शुभकामना, अन्नपूर्ण, बज्रबाराही लगायतका बस चलाउने व्यवस्था मिलाइएको छ । यसअघि धनगढी–काठमाडौं  रुटमा चल्ने गरेको घोडाघोडी यातायातका बसले पनि काठमाडौं  भित्रै सेवा दिने जानकारी पाएको विभागले जनाएको छ ।

कुन रुटमा कुन गाडी चल्दैछन् ?

इलाम, काकडभिट्टा, भद्रपुर, धरान, विराटनगर, चतरा– साकिरा यातायातका बस ।

सुर्खेत, नेपालगन्ज, दैलेख, जाजरकोट– बुलबुले, देउती र नागरिक यातायातका बस ।

काठमाडौं –रोल्पा– रोल्पा यातायातका बस ।

काठमाडौं –प्युठान– नमस्ते प्यूठानका बस ।

रोल्पा–नेपालगन्ज– आशिर्वाद यातायातका बस ।

रुकुम–काठमाडौं – रुकुम यातायात प्रालिका बस

कोहलपुर, सुर्खेत, काठमाडौं – मेट्रो सर्भिसका बस ।

बर्दिया, बुटवल, काठमाडौं – भेरी यातायातका बस

अर्घाखाँची–बुटवल– लंका यातायातका बस

काठमाडौं , दाङ, नेपालगन्ज, रोल्पा– स्मार्ट नेपालका बस ।

दाङ–काठमाडौं  मालिका कालिका र सहारा यातायाका बस

काठमाडौं , चितवन र पोखरा– हरियो नम्बर प्लेटका टुरिस्ट बस ।

काठमाडौं –जनकपुर– चुरिमाई यातायात ।

सर्लाही–जनकपुर– रातुकमला ।

भक्तपुर–काठमाडौं  – शुुभकामना यातायात ।