वासिङ्टन : बेलायतका राजकुमार प्रिन्स एन्ड्रयुको कठिनाइ कम हुने नाम लिइरहेको छैन । अदालतले उनीविरुद्ध दर्ता भएको यौन दुर्व्यवहारको मुद्दा खारेज गर्न अस्वीकार गरेको छ । अर्थात्, अब उनीहरूले मुद्दाको सामना गर्नुपर्नेछ र दोषी प्रमाणित भए सजाय पनि भोग्नुपर्नेछ। न्युयोर्कको संघीय अदालतका न्यायाधीशले आफ्नो फैसलामा भर्जिनिया गिफ्रेले दायर गरेको मुद्दा खारेज गर्न नसकिने, प्रिन्स एन्ड्र्यूले यसको सामना गर्नुपर्ने बताएका छन्।

‘उजुरीमा केही स्पष्ट छैन’

सीएनएन रिपोर्टका अनुसार, बेलायती शाही परिवारका सदस्य र योर्कको ड्यूक प्रिन्स एन्ड्र्यूको निवेदनको सुनुवाइ गर्दै न्यायाधीश लुइस कपलानले भर्जिनिया गिफ्रेको उजुरीमा केही स्पष्ट नभएको बताए। त्यसैले उनको तर्फबाट दायर मुद्दा खारेज हुन सक्दैन । उल्लेखनीय कुरा के छ भने, ग्युफ्रेले आरोप लगाएकी छिन् कि प्रिन्स एन्ड्र्यूले उनलाई १७ वर्षको हुँदा यौन दुर्व्यवहार गरेको थियो।

यी आरोप प्रिन्स एन्ड्र्यू विरुद्ध छन्

पीडित भर्जिनिया गिफ्रेले अगस्टमा प्रिन्स एन्ड्र्यूलाई फाइनान्सर जेफ्री एपस्टेनको सहयोगमा 2001 मा यौन दुर्व्यवहार गरेको आरोप लगाउँदै मुद्दा दायर गरे। उनको उजुरीमा, उनले भनिन् कि प्रिन्स एन्ड्र्यूलाई राम्रोसँग थाहा थियो कि म त्यतिबेला नाबालिग थिएँ। युएस भर्जिन टापुमा रहेको एपस्टेनको निजी टापु, म्यानहट्टनमा उनको हवेली र लन्डनमा उनको पूर्व प्रेमिकाको घरमा प्रिन्सले मलाई तीन फरक ठाउँमा यौन दुर्व्यवहार गरे। यौन शोषणका लागि महिला बेचबिखनको आरोपमा परेका ६६ वर्षीय एपस्टेनले सन् २०१९ मा म्यानहट्टन जेलमा आत्महत्या गरेका थिए । 

राजकुमारका सबै तर्कहरू अस्वीकार गरियो

सबै आरोप निराधार भएको भन्दै प्रिन्सले मुद्दा खारेज गर्न अदालतमा निवेदन दिएका थिए । उनले आफ्नो याचिकामा आफूलाई यौन दुर्व्यवहारको आरोप लगाउने महिलाको मुद्दा खारेज गर्न सकिने बताएका थिए किनभने उनी अमेरिकामा बस्दैनन् । यद्यपि, न्यायाधीशले सबै तर्कहरू खारेज गर्दै राजकुमारलाई मुद्दाको सामना गर्नुपर्ने बताए।