• साउदी अरेबियाकी राजकुमारी जेलबाट रिहा भएकी छन्
  • झण्डै तीन वर्ष जेल बसे
  • गैरकानुनी रुपमा विदेश गएको आरोप थियो

दुबई: साउदी अरब ( साउदी अरब शाही घर एक राजकुमारी को समर्थकहरूको) ( समर्थकहरूको ) तीन वर्ष बारेमा आइतबार जेल दावी ( जेल राखेर पछि प्रशासन () प्रशासन ) द्वारा जारी गरिएको छ।

सन् २०१९ मा राजकुमारी बेपत्ता भएकी थिइन्

साउदी अरेबियाका अर्का राजा साउदकी छोरी राजकुमारी बस्माह बिन्त जो बेपत्ता भएकी छन् (मार्च २०l9 बेपत्ता भइन् )। उहाँले सामाजिक मिडिया ( सामाजिक मिडिया ) दावी शुल्क बिना साउदी अरबमा एक जेल मा कैदी जीवन बिताइरहेका थिए ( कैद भएको)। राजकुमारी र उनको छोरी गरेको गिरफ्तारी ( पक्रन को) कुनै पनि स्पष्ट कारण मार्फत आउनु भएन।

गत हप्ता जारी गरियो

कानुनी सल्लाहकार (राजकुमारी कानुनी सल्लाहकार ) हेनरी इस्रामान्टले भने कि 58 वर्षीया राजकुमारी बासमाह र उनकी 30 वर्षीया छोरी सुहुद अल-शरिफ गत हप्ता साउदीको राजधानी रियाद ( राजधानी रियादको बाहिरी भागमा जेलबाट रिहा भएका थिए) र बिहीबार को फर्केका थिए। जेद्दामा उनको घरमा।

स्वास्थ्य बिग्रिएपछि राजकुमारी चिन्तित थिइन् 

उनले राजकुमारीलाई धेरै स्वास्थ्य समस्या ( स्वास्थ्य समस्याहरू ) सामना गरिरहेकी छन् र अब उनी आफ्नो परिवारसँग समय बिताउने बताए । वाशिंगटन ( वाशिंगटन ) मा साउदी अरेबियाको दूतावास ( दूतावासले यस विषयमा तत्काल कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन)। साउदी अरब सरकारले यस विषयमा सार्वजनिक टिप्पणी गरेको छैन ( सार्वजनिक टिप्पणी छैन)।

तर, साउदी मिसन (२०२० मा, साउदी मिसन ) जेनेभा ( जेनेभा ) मा राजकुमारी बस्माहलाई गैरकानूनी रूपमा विदेश यात्रा गर्ने प्रयासलगायत अन्य आपराधिक मुद्दामा अभियोग लगाइएको थियो। तर, हेनरीले राजकुमारी र उनकी छोरीलाई सुरक्षा एजेन्सीहरूले ( सुरक्षा एजेन्सीहरूले ) नियमित उपचार गर्दा ( नियमित उपचार स्विट्जरल्याण्ड (बाट) स्विजरल्याण्ड छोड्ने तयारी गरिरहेको बेला समातेको दाबी गरे ।

(इनपुट – एपी)