• हङकङमा कोरोनाको पाँचौं लहरको कहर
  • भारतसहित ८ देशको उडानमा प्रतिबन्ध 
  • यी देशहरूमा जनवरी २१ सम्म उडानमा प्रतिबन्ध 

दुई साताका लागि यात्रुवाहक उडानमा प्रतिबन्ध

‘साउथ चाइना मर्निङ पोस्ट’का अनुसार हङकङका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत क्यारी लाम चेङ युएट-न्गोरले भारत, पाकिस्तान, अष्ट्रेलिया, क्यानडा, फ्रान्स, फिलिपिन्स, बेलायत र अमेरिकाबाट आउने यात्रु उडानमा दुई हप्ताको प्रतिबन्ध प्रभावकारी हुने बताए। शनिबार देखि.. कोभिड–१९ को सङ्क्रमण बढ्दै गएपछि हङकङले फेरि धेरै प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा गरेको छ ।

संक्रमणको द्रुत प्रसारको सम्भावनाको कारणले कडा नियमहरू लागू हुन्छन्

क्यारी लामले दुई हप्तासम्म साँझ ६ बजेपछि रेस्टुरेन्टहरू बन्द हुने बताइन्। यस अवधिमा खेल मैदान, बार र ब्यूटी सैलुनहरू पनि बन्द रहनेछन्। समुदायमा तीव्र गतिमा संक्रमण फैलिने सम्भावना रहेकाले कडा नियम लागू गर्नुपर्ने लामले बताउनुभयो । लामले भने, ‘महामारीको अवस्था द्रुत रूपमा परिवर्तन भएको छ, त्यसैले हामी चिन्तित छौं। आज हामी संक्रमणको श्रृंखला तोड्नको लागि द्रुत, निर्णायक र सटीक उपायहरू घोषणा गर्नेछौं।

Omicron फारम को संक्रमण रोक्न मद्दत गर्नेछ 

हालसालै सम्बन्धित देशको यात्रा गरेका यात्रुहरूलाई हङकङ फर्कन दुई साता रोक लगाइनेछ। लामले आशा व्यक्त गरे कि यी कदमहरूले समुदायमा ओमिक्रोन फारमको प्रसारणलाई रोक्न मद्दत गर्नेछ।

पाँचौं लहर आएको छ

प्रमुख माइक्रोबायोलोजिस्ट प्रोफेसर युएन क्वोक-युङले कोभिड–१९ को पाँचौं लहर ‘प्राविधिक रूपमा’ आइसकेको बताएका छन् । बुधबार हङकङमा कोभिड–१९ का ३८ जनामा ​​सङ्क्रमण आएसँगै सङ्क्रमितको कुल सङ्ख्या १२ हजार ७९९ पुगेको छ भने सङ्क्रमणका कारण हालसम्म २१३ जनाको मृत्यु भएको छ ।