• दक्षिण अफ्रिकाको संसद भवनमा आगलागी भएको छ
  • 35 दमकल घटनास्थलमा पठाइएको थियो 
  • निकै संघर्षपछि स्थिति नियन्त्रणमा आएको थियो ।

केप टाउन: दक्षिण अफ्रिका ( दक्षिण अफ्रिका ) राष्ट्रिय संसदको अग्नि नियन्त्रक आइतबार कम्प्लेक्स ( आगो निभाउने ) कामदारहरू आगो निभाउन संघर्ष गरिरहेका छन्। यो भीषण आगलागीका कारण केप टाउनको आकाशमा गहिरो बादल मडारिएको देखिएको छ ।

भवनको तेस्रो तल्लामा आगलागी

लोक र पूर्वाधार मन्त्री ( प्रधानमन्त्री को लोक अनि पूर्वाधार ) दक्षिण अफ्रीका को संसद जहाँ settles प्याट्रिसिया डे लिले, को कार्यालय र आगो छ जो एक भवन, तेस्रो तल्ला मा सुरु निर्माण राष्ट्रीय सम्मेलन गर्न बाहिर गए आगो, भन्नुभयो। डे लिलले भने, ‘अहिले राष्ट्रिय सभा कक्षहरूमा आगो बलिरहेको छ  । लोकतन्त्रका लागि यो निकै दुःखद दिन हो किनभने संसद हाम्रो लोकतन्त्रको घर हो ।

बिहान ६ बजे जानकारी प्राप्त भयो

सिटी अफ केप टाउन फायर एण्ड रेस्क्यू सर्भिस ( सिटी अफ केप टाउन फायर एण्ड रेस्क्यू सर्भिस )का प्रवक्ता जर्मेन कारेलसेले आगलागीबाट कसैलाई पनि चोट नपुगेको स्थानीय सञ्चारमाध्यमले बताए । उहाँले आगोमा (एक पछि बिहान रिपोर्ट छ बजे भने आगो Brigade 35 कार) आगो निभाउदै गरेको दृश्य पठाइयो।

यसबारे राष्ट्रपतिलाई जानकारी गराए

डे लिले दक्षिण अफ्रिकाका राष्ट्रपति सिरिल रामाफोसलाई आगलागीको बारेमा जानकारी गराइएको बताए। आर्चबिशप डेसमन्ड टुटूको अन्त्येष्टि समारोहमा दक्षिण अफ्रिकाका राष्ट्रपति र धेरै उच्च पदस्थ नेताहरू केप टाउनमा थिए। कार्यक्रम शनिबार संसद भवन परिसर नजिकै रहेको सेन्ट जर्ज क्याथेड्रलमा भएको थियो ।

गर्मीका कारण केही भवनहरू भत्किने सम्भावना छ

डे लिलेले सुरुमा संसद भवन परिसरको गेट अगाडि पत्रकारहरूलाई भने कि आगो प्रारम्भिक रूपमा राष्ट्रिय सभा पछाडि रहेको पुरानो संसद भवनमा केन्द्रित थियो र “स्थिति नियन्त्रणमा ल्याइएको छ”। अधिकारीहरूले डराउँछन् कि केही भवनहरू, जसमध्ये केही पुराना छन्, गर्मीका कारण भत्कन सक्छ।