अमेरिकाले इरानले नौसेनाको हेलिकप्टरबाट ‘असुरक्षित र गैर-व्यावसायिक’ तरिकाले युद्धाभ्यास गरेको आरोप लगाएको छ।

  • इरानमाथि अमेरिकाको ठूलो आरोप
  • अमेरिकी युद्धपोत नजिकै विमान घुम्छ
  • तेहरान सरकारलाई चेतावनि

वाशिंगटन: अमेरिकाले इरानले नौसेनाको हेलिकप्टरबाट ‘असुरक्षित र गैर-व्यावसायिक’ तरिकाले युद्धाभ्यास गरेको आरोप लगाएको छ। अमेरिकी रक्षा विभागसँग सम्बन्धित अधिकारीहरूका अनुसार इरानी हेलिकप्टरले अमेरिकी नौसैनिक जहाजको २५ गज भित्र उडेको थियो र ओमानको खाडीमा तीन राउन्ड गरेको थियो।

एसेक्स नजिक हेलिकप्टर

पेन्टागनका प्रेस सेक्रेटरी जोन किर्बीले भने कि इरानी हेलिकप्टरले अमेरिकी जहाज एसेक्सको तीन राउन्ड गरेको थियो र एक समयमा यो पानीबाट १० फिट माथि उडिरहेको थियो। उनले नोभेम्बर ११ मा भएको घटनाले एसेक्सको सञ्चालनमा कुनै प्रभाव नपरेको बताए।

अन्तर्राष्ट्रिय कानून सम्मानित: अमेरिका

“विवरणमा नजाइकन, हाम्रो विशेष फ्रिगेट ‘एसेक्स’ को चालक दलले संयम प्रदर्शन गर्यो, तुरुन्तै सुरक्षा मापदण्डहरूमा ध्यान दियो र उनीहरूको हितको रक्षा गर्दै अन्तर्राष्ट्रिय कानून अनुसार व्यावसायिक रूपमा काम गर्यो,” अमेरिकी अधिकारी किर्बीले भने।