लिबियाका दिवंगत तानाशाह मुअम्मर गद्दाफीका छोराले आइतबार अर्को महिना हुन लागेको राष्ट्रपतीय निर्वाचनमा उम्मेदवारी दिने घोषणा गरेका छन् । 

  • लिबियाका तानाशाहका छोराले चुनाव लड्ने घोषणा गरेका छन्
  • तानाशाह गद्दाफीका छोराले राष्ट्रपतिको चुनाव लड्ने भएका छन्
  • सन् २०११ मा विद्रोहका क्रममा सैफ अल इस्लामलाई पक्राउ गरिएको थियो

कायरो: लिबियाको निर्वाचन एजेन्सीले लिबियाका दिवंगत तानाशाह मुअम्मर गद्दाफीका छोरा ( मुअम्मर अल-कद्दाफी ) ले आगामी महिना हुने राष्ट्रपतीय निर्वाचनमा लड्ने जानकारी दिएको छ । 

यो शहर भरिएको फारम

“उच्च राष्ट्रिय निर्वाचन आयोगले एक विज्ञप्तिमा भन्यो कि सैफ अल-इस्लाम ( सैफ अल-इस्लाम ) राजधानी त्रिपोली ( ट्रिपोली ) ले आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गरेको छ 650 किलोमिटर भेला गतिविधिहरू। अल-इस्लामलाई सन् २०११ को विद्रोहसँग सम्बन्धित मानवताविरुद्धको अपराधको आरोपमा अन्तर्राष्ट्रिय फौजदारी अदालतले खोजेको छ।

सैफ सन् २०११ मा पक्राउ परेका थिए

उल्लेखनीय कुरा के छ भने, गद्दाफीका छोरालाई २०११ को विद्रोहको क्रममा पक्राउ गरिएको थियो र जब उनका पिता ४० वर्षको सत्तामा रहेपछि हटाइएका थिए। गद्दाफी पछि मारिए र देशमा गृहयुद्ध सुरु भयो। रिटर्निङ अफिसरले सेयर गरेको भिडियोमा सैफ अल-इस्लामले क्यामेरामा भनेका छन् कि अल्लाहले देशको भविष्यको लागि सही बाटो तय गर्नेछन्।

अन्तर्वार्तामा दिएका सुझावहरू

तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि सैफ अल-इस्लाम सार्वजनिक रूपमा देखा परेको यो धेरै वर्षमा पहिलो पटक हो। सैफ अल इस्लाम ५ वर्ष नजरबन्दमा रहेपछि २०१७ मा रिहा भएका थिए । जुलाईमा, उनले न्यूयोर्क टाइम्सलाई एक अन्तर्वार्तामा भने कि उनी देशको राष्ट्रपति चुनाव लड्ने सोचमा थिए। अल-इस्लाम उम्मेदवारले लिबियामा राजनीतिक उथलपुथल निम्त्याउने अपेक्षा गरिएको छ।एजेन्सी