व्हाट्सएपले आफ्नो UPI-आधारित भुक्तानी सेवालाई अर्को स्तरमा लैजान तयारी गरिरहेको छ। यही नियतका साथ कम्पनीले सेवामा धेरै नयाँ सुविधाहरू ल्याएको छ । अब, यस्तो देखिन्छ कि यो Novi वालेट एप संग एकीकृत हुनेछ। हाल, व्हाट्सएपले ब्राजिल र भारत दुई देशहरूमा व्यक्ति-देखि-व्यक्ति भुक्तानीलाई समर्थन गर्दछ। यद्यपि, अन्य देशका प्रयोगकर्ताहरूका लागि एपमा चाँडै थप परिवर्तनहरू आउन सक्ने देखिन्छ। मेसेजिङ एपको नयाँ APK को टियरडाउन अनुसार, यसले प्रमाणीकरण सुविधा ल्याउन सक्छ।

व्हाट्सएप भुक्तानी नोवी एकीकरण

अक्टोबरमा, एन्ड्रोइड सेन्ट्रल मार्फत, XDA-विकासकर्ताहरूले व्हाट्सएप बिटा एपको अघिल्लो संस्करणहरू मध्ये एउटा भित्र एउटा कोड फेला पारे। यो कोडले सुझाव दिएको छ कि भुक्तानी सेवा मार्फत पैसा पठाउन कागजात प्रमाणीकरण आवश्यक पर्दछ। अब, एपको पछिल्लो संस्करणले प्रमाणीकरण मेटाको नोभी वालेट एपसँग एकीकरणसँग सम्बन्धित छ भनी संकेत गर्छ।

टियरडाउनको समयमा देखिएका कोडका स्ट्रिङहरू प्रमाणीकरण प्रक्रियाको वरिपरि केन्द्रित हुन्छन् र ‘नोभि’ लेबल गरिएको भनिन्छ। यो फ्यानसाइट ट्र्याकर WABetaInfo द्वारा अघिल्लो रिपोर्टसँग मिल्दोजुल्दो छ, जसमा स्क्रिनसट साझा गरिएको थियो जसले सन्देश प्लेटफर्मले यसको एप भित्र नोभीसँग एकीकरणको परीक्षण गरिरहेको छ भनेर प्रमाणित गर्‍यो।

novi वालेट एप

हाल, नोवी डाउनलोडको लागि उपलब्ध छ र अमेरिका र ग्वाटेमालाका प्रयोगकर्ताहरूका लागि पायलट कार्यक्रम चलाउँदैछ। एपले प्रयोगकर्ताहरूलाई अमेरिकी डलरद्वारा समर्थित डिजिटल सिक्का प्याक्स डलर मार्फत कुनै शुल्क नलिई सीमापार पैसा पठाउन र प्राप्त गर्न अनुमति दिन्छ। 

 प्रयोगकर्ताहरूको लागि के परिवर्तन हुनेछ?

प्रमाणिकरण आवश्यकता ती चयन गरिएका क्षेत्रहरूमा मात्र सीमित हुनेछ जहाँ WhatsApp ले नोभिलाई भुक्तानीको लागि एकीकृत गर्ने योजना गरिरहेको छ। यसैबीच, व्हाट्सएप भारतले भुक्तानीका लागि UPI प्रयोग गर्दछ, त्यहाँ भारतीय प्रयोगकर्ताहरूले कागजात प्रमाणीकरण पेश गर्न आवश्यक पर्दैन किनकि उनीहरूले सामान्य रूपमा पैसा पठाउन वा प्राप्त गर्न जारी राख्न सक्छन्।