आईसीसी टी–२० विश्वकपमा दक्षिण अफ्रिकाको टोलीले इंग्ल्याण्डलाई १० रनले हराएपनि दक्षिण अफ्रिकाको टोली सेमिफाइनलमा पुग्न सकेन ।

  • घातक बलर कासिगो रबाडाले ह्याट्रिक लिए
  • दक्षिण अफ्रिका टी–२० विश्वकपबाट बाहिरिएको छ
  • दक्षिण अफ्रिकाले इंग्ल्याण्डलाई १० रनले पराजित गरेको छ
काठमाडौ  : आईसीसी टी–२० विश्वकप क्रिकेटमा शनिबार भएको खेलमा दक्षिण अफ्रिकाले इंग्ल्याण्डलाई १० रनले पराजित गरेको छ । यो जितको बावजुद दक्षिण अफ्रिका प्रतियोगिताबाट बाहिरिएको छ भने समूह I बाट इंग्ल्याण्ड र अष्ट्रेलिया सेमिफाइनलमा पुग्न सफल भएका छन् । पहिले ब्याटिङ गरेको दक्षिण अफ्रिकाले दुई विकेट गुमाएर १८९ रन बनाएको थियो । जवाफमा इंग्ल्याण्डले आठ विकेट गुमाएर १७९ रन बनायो।

यी ब्याट्सम्यानको खराब इनिङ्स 

रोसी भान डेर डुसेनले ६० बलमा १५६.६६ को स्ट्राइक रेटमा ५ चौका र ६ छक्का सहित अविजित ९४ रन बनाएकी थिइन् । यो आईसीसी टी-२० विश्वकपको इतिहासमा दक्षिण अफ्रिकाको सर्वाधिक व्यक्तिगत स्कोर हो। यस आँधीबेहरी खेलका लागि डुसेन म्यान अफ द म्याचको अवार्ड पाए ।
यी बलरले ह्याट्रिक लिए 

दक्षिण अफ्रिकाका लागि स्टार फास्ट बलर कागिसो रबाडाले २० औं ओभर गरे । पहिलो बलमा क्रिस वोक्स (७), दोस्रो बलमा क्याप्टेन मोर्गन (१७) र तेस्रो बलमा क्रिस जोर्डन (०) ले विकेट लिए । तीनै विकेट कैच आउट भए । कागिसो दक्षिण अफ्रिकाका चौथो बलर र पुरुष टी-२० विश्वकपमा ह्याट्रिक गर्ने पहिलो बलर हुन्। रबाडा भन्दा पहिले ब्रेट ली, कर्टिस क्याम्पर र वानिन्दु हसरंगाले पनि यो अद्भुत प्रदर्शन गरिसकेका छन्। पहिलो, आयरल्याण्डका क्याम्परले लगातार चार बलमा चार विकेट लिए। रबाडाको ओभरमा तीन रन मात्रै आए ।