ब्राजिलका राष्ट्रपति जैर बोल्सोनारो, जसले कोरोना महामारीको मजाक उडाए, उनी आफैं एक मजाक बने जब उनी स्टेडियम बाट हानिकारक फर्के। कारण यो थियो कि उनले खोप पाएनन्। राष्ट्रपतिले प्रशासनको यस्तो कार्यप्रति असन्तुष्टि जनाएका छन्। 

  • राष्ट्रपतिले खोप प्रमाणपत्र देखाउन सकेनन्
  • बोल्सोनारोले प्रशासनको निर्णयप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरे
  • राष्ट्रपतिले कोरोना महामारीको मजाक उडाउँदै हुनुहु

ब्राजिलिया: ब्राजिलले अनुशासन को एक महान उदाहरण स्थापित गरेको छ। राष्ट्रपति जैर बोल्सोनारोलाई पनि खोप प्रमाणपत्र नभएको भन्दै यहाँ फुटबल खेल हेर्नबाट रोकिएको थियो। यो खुलासा बोल्सनारो आफैंले गरेका हुन्। राष्ट्रपतिले भने कि उनी सान्तोस Vs Gremio फुटबल म्याचमा प्रवेश गर्न अस्वीकार गरीएको थियो किनभने उनीसँग एक COVID-१ खोप प्रमाणपत्र थिएन।

बोल्सोनारोले यो तर्क दिए

असन्तुष्टि व्यक्त गर्दै राष्ट्रपति जैर बोल्सोनारोले भने, ‘खोप पासपोर्टको आवश्यकता के हो? मँ मात्र खेल हेर्न चाहन्छु। उसले भन्यो कि मैले पहिले खोप लगाउनु पर्छ, तर किन यस्तो? बोल्सोनारोले आइतबार पत्रकारहरुलाई भने कि उनीहरुसँग खोप लगाइएका मानिसहरु भन्दा धेरै एन्टिबडीहरु छन्।  

खोपमा शंका उत्पन्न भएको छ

बोल्सोनारो हाल साओ पाउलोमा छुट्टी मनाइरहेका छन्। उनले खोप लगाउन अस्वीकार गर्दै कोरोना भ्याक्सिनमा शंका व्यक्त गरे। जुलाई २०२० मा, राष्ट्रपति कोरोना पोजिटिभ भए। केही हप्ता क्वारेन्टाइनमा बसेपछि उनी काममा फर्किए। हामीलाई बताउन दिनुहोस् कि बोल्सोनारोले लकडाउन जस्ता कडा उपायहरुको पनि विरोध गरेका थिए र मास्क लगाउन पनि अस्वीकार गरेका थिए।

कोरोनालाई गम्भीरतापूर्वक लिएनन्

ब्राजिलका राष्ट्रपति जैर बोल्सोनारोले महामारीलाई गम्भीरताका साथ लिएनन्, कोरोनाभाइरसलाई सामान्य फ्लूको रूपमा खारेज गरे। उनले मास्कको उपयोगिता पनि डकमा राखे। राष्ट्रपतिले भनेका थिए कि यस सन्दर्भमा मास्क कोरोना भाइरस को संक्रमण को रोकथाम मा प्रभावकारी छ भन्ने धेरै कम प्रमाण छ। जे होस्, यो अर्कै कुरा हो कि विश्व स्वास्थ्य संगठन लगायत सबै स्वास्थ्य एजेन्सीहरुले मास्कलाई कोरोना संगको युद्धमा एक प्रभावकारी हतियारको रुपमा वर्णन गरेका छन्।