तालिवानले अफगानिस्तानका पूर्व उपराष्ट्रपति अमरुल्लाह सालेहको घरबाट ६मिलियन डलर नगद र १५ सुनको इँटा जफत गरेको दाबी गरेको छ। तालिबानको सांस्कृतिक आयोग र मल्टिमिडिया शाखाका प्रमुख अहमदुल्लाह मुत्ताकीले यस सम्बन्धमा एउटा भिडियो पनि जारी गरेका छन्।

  • सालेह अफगानिस्तानबाट ‘खजाना’ लिएर भागे?
  • अमरुल्लाह सालेहको घरमा तालिबानको आक्रमण!
  • Million मिलियन डलर र १५ सुनको ईट्टा जफत गर्ने दाबी

काबुल ,तालिबान लडाकूहरुले एक भाइरल भिडियो मा दाबी गरेका छन कि उनीहरुले पञ्जशीर प्रान्त मा अफगानिस्तानका पूर्व उपराष्ट्रपति अमरुल्लाह सालेहको घर बाट $ million० मिलियन डलर र करिब १५ सुनको ईंटा जफत गरेका छन्। खामा न्यूजका अनुसार सालेह र रेजिस्टन्स फ्रन्टले यस बिषयमा अझै कुनै टिप्पणी गरेका छैनन्।

घनीलाई पनि आरोप लगाइएको छ

ताजिकिस्तानका लागि अफगानिस्तानका राजदूत मोहम्मद जाहिर अग्रबरले अफगानिस्तानबाट भाग्दा राष्ट्रपति अशरफ घनीले १६ मिलियन डलर लिएको दाबी गरे। उनले भने कि घानीलाई गिरफ्तार गरिनु पर्छ र अफगान राष्ट्रको सम्पत्ति बहाल गर्नु पर्छ। दुशान्बेमा, अग्रबरले घनीको भाग्नुलाई राज्य र राष्ट्रको विश्वासघातको संज्ञा दिनुभयो र दाबी गरे कि उनी भाग्दै गर्दा उनीसँग १९ मिलियन डलर लिए।

तालिवानको मल्टिमिडिया शाखाका प्रमुखले उक्त भिडियो ट्वीट गरेका हुन्

  1. तालिबानको सांस्कृतिक आयोग र मल्टिमिडिया विंगका प्रमुख अहमदुल्लाह मुत्तकीले एक भिडियो ट्वीटमा सालेहको घरबाट ६० लाख डलर र १५ सुनको इँटा जफत गरेको दाबी गरेका छन्। मुताकीले १ मिनेट २६ सेकेन्डको भिडियोमा केही तालिबान लडाकुहरुलाई दुई डलरको सुटकेसमा राखिएको अमेरिकी डलर र सुनको इट्टाको बन्डल गन्ती गरेको देखाइएको छ। एक लडाकू आफ्नो मोबाइल बाट राखिएको डलर र ईंटहरुको भिडियो बनाएको देखिएको छ।

सालेह ३८ मिलियन पाउन्ड संग गए

यसअघि डेली मेलले आफ्नो रिपोर्टमा दाबी गरेको थियो कि अफगानिस्तानमा एक भ्रष्ट वर्गले व्यक्तिगत फाइदाका लागि सरकार चलाएको छ, जबकि आम जनता एक्लै छन्। रिपोर्टमा भनिएको छ कि करदाता को पैसा को बर्बाद आश्चर्यजनक छ। काबुल विमानस्थलबाट नगद र सुन तस्करी भएको मिडिया रिपोर्टले दाबी गरेको छ। रिपोर्टका अनुसार, अफगानिस्तानका उपराष्ट्रपति ३८ मिलियन पाउण्ड नगद र औषधि बेचबिखन गरी दुबई गए र भ्रष्ट अधिकारीहरु प्रति हप्ता १£ मिलियन पाउण्ड देश बाहिर सार्दै थिए, जहाँ औसत आम्दानी मात्र प्रति वर्ष  ४३० थियो।