अफगानिस्तानमा तालिबान सरकार गठन भएपछि पहिलो पटक कुनै विदेशी नेता काबुलको भ्रमण गरेका छन्। कतारका विदेशमन्त्री यस भ्रमणका लागि काबुल पुगेका छन्।

  • कतारका विदेशमन्त्री काबुल आइपुगेका छन
  • तालिबान मन्त्रीहरु भेटिए
  • दोहा शान्ति सम्झौता मा छलफल

काबुल: कतारका उपप्रधानमन्त्री तथा विदेश मन्त्री मोहम्मद बिन अब्दुलरहमान अल थानी ( मोहम्मद बिन अब्दुलरहमान बिन जसिम अल थानी ) अफगानिस्तानमा तालिबानको कब्जा पछि अफगानिस्तान गए र नवनिर्वाचित अफगानिस्तानका नेताहरु र तालिबानी सरकारसँग भेट गरे।

पूर्व राष्ट्रपतिलाई पनि भेटे

यो उल्लेखनीय छ कि तालिबान द्वारा जारी कथन कतार को विदेश मंत्री संग बैठक मा भाग लिने नेताहरु मा उपप्रधानमन्त्री मुल्ला बरादर को नाम शामिल छैन। तालिबान नेताहरु, अफगानिस्तानका राष्ट्रपति हमिद करजई ( हामिद करजई ) र अफगानिस्तान शान्ति प्रक्रियाका लागि उच्च परिषद्का प्रमुख अब्दुल्लाह अब्दुल्लाह ( अब्दुल्लाह अब्दुल्लाह पनि भेटिए) का साथ अब्दुलरहमान अल थानीको काबुल भ्रमणको बेला उनलाई पर्दा देखाऔं ।

तालिबान कैबिनेट मन्त्रीहरु संग भेट

कतारका विदेश मन्त्री, तालिबान सरकारका प्रधानमन्त्री मुल्ला मोहम्मद हसन अखुन्द, उपप्रधानमन्त्री मोहम्मद अब्दुल सलाम हनीफी, आन्तरिक मन्त्री सिराजुद्दीन हक्कानी (आतंकवादी घोषित), रक्षामन्त्री मोहम्मद याकूब मुजाहिद (मुल्लाह ओमरका छोरा) , कानून मन्त्री मौलवी अब्दुल हकीम हक्कानी, सूचना तथा प्रसारण मन्त्री मुल्ला खैरुल्ला खैरखवा, तालिबान गुप्तचर प्रमुख अब्दुल हक वसिक र उप रक्षा मंत्री मोहम्मद फाजिल अखुन्द उपस्थित थिए।

‘तालिबानले ऐतिहासिक दोहा शान्ति सम्झौताको पालना गर्नुपर्छ’

तालिबानले कतारका विदेशमन्त्रीसँगको भेटमा तालिबानले कतार र कतारका जनतालाई धन्यवाद दिए र तालिबानले ऐतिहासिक दोहा शान्ति सम्झौताको पालना गर्ने वचन दिए।