एक कैदीले उसको पेटमा मोबाइल लुकाएर जेल लग्यो। तर पछि उनको पेटमा गहिरो दुखाई हुन थाल्यो। जब उसले जेलरलाई दुखाइको बारेमा बतायो, जसलाई उसले डाक्टरको जाँच गरायो, जसमा मोबाइलको कुरा अगाडि आयो।

  • पेटमा मोबाइल लुकाएर कैदी जेल पुगे
  • पेटमा फेरि असहनीय दुखाइ
  • डाक्टरले २ घण्टा शल्यक्रिया गरे

प्रिस्टिना: जेलमा लुकेर कैदीहरु मोबाईल खोसेको धेरै कथाहरु सुन्नुभएको होला, तर आज हामी तपाईलाई कैदीको बारेमा बताउनेछौं जसले जेल भित्र मोबाइल लिएको थियो, तर पछि उनी आफ्नो समस्याको कारण पनि बने। पूरै केस कोसोभो को हो, जहाँ जेल मा एक कैदी केहि दिन को लागी लगातार पेट दुखाइ को गुनासो थियो।

रिपोर्ट देखेपछि आँखा रसायो

जेल प्रशासनले पहिला सोचेको थियो कि उनी नाटक गर्दैछन्। तर जब उनले आफ्नो अवस्था थाहा पाए, उनले उनलाई प्रिस्टिना विश्वविद्यालय अस्पतालको गैस्ट्रोएन्टेरोलोजी क्लिनिकमा भर्ना गरे। यहाँ डाक्टर, एक सानो जाँच गरेपछि, कैदी को एक्स-रे, जो देखेर उसको आँखा भाँचिएको थियो। रिपोर्टमा केहि मोबाइल जस्तै कुरा देखिएको थियो। जब कैदीलाई यसको बारेमा सोधिएको थियो, उनले भने कि उनले केहि दिन पहिले एक मोबाइल फोन निगलिएको थियो, पछि उनी पेट मा दुख्न थाले।

अपरेशन पछि, फोन ३ टुक्रा मा हटाइएको थियो

यस पछि, डाक्टरहरूले यो ३३ बर्षिय कैदी को अपरेशन पछि मोबाइल फोन निकाल्ने निर्णय गरे। डाक्टर स्कान्डर टेलकु, जो कैदीको अपरेशन गर्ने टोलीको नेतृत्व गर्दै थिए, उनले भने, “एन्डोस्कोपिक शल्यक्रिया नगरी, हामीले पेट काटेको बिना तीन भागमा विभाजित फोन निकाल्यौं। यो लगभग २ घण्टा लाग्यो, पछि कैदी पेट दुखाइ को समस्या बाट राहत पाउन सक्थे। यस पछि, फोन हेर्दा, कैदीले डाक्टरलाई भने कि फोन ४ दिन को लागी उसको पेट मा थियो। यो सुनेर डाक्टरहरु छक्क परे। 

डाक्टर ब्याट्री लीक बाट डराए

डाक्टर टेलकुले भने, ‘हामी पेटमा फोनको ब्याट्रीको बारेमा धेरै चिन्तित थियौं किनकि ब्याट्री एसिड उनको पेटमा लीक हुन सक्छ।’ जे होस् सबै कुरा सजिलै संग गयो र हामी मोबाइल को सबै भागहरु बाहिर लिन सक्षम थियौं। उपचार पछि, पुलिसले कैदी र मोबाइल दुबै उनीहरु संग लिए। मोबाइल फोन प्रारम्भ 2000 दशकको एक मोडेल थियो।