तालिबान नेताहरु नयाँ सरकार बनाउनमा व्यस्त छन्, उनीहरुका लडाकुहरु रमाईलो गरिरहेका छन्।

  • चिनियाँ सरकारी अधिकारीले भिडियो साझा गर्नुभयो
  • लडाकुहरुलाई सेनाको विमानमा डोरीले झुण्डिएको देखियो
  • भिडियो सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भयो

 अफगानिस्तानमा तालिवानको कब्जा पछि धेरै भिडियोहरु देखिएका छन्, जसमा तालिबान लडाकुहरु त्यहाँ रमाईलो गरिरहेका छन्। कहिले उनी अफिसमा नाचिरहेका छन्, र कहिलेकाहीँ त्यहाँका पूर्व अधिकारीहरुको घरमा क्रीम रगड्छन्। यस्तै एउटा भिडियो सार्वजनिक भएको छ, जसमा लडाकुहरु सेनाको विमानमा डोरीले झुण्डिरहेको देखिन्छ।

भिडियो भाइरल भयो

अक्टोबर ३१ मा अमेरिका अफगानिस्तानबाट फिर्ता भएपछि तालिवानले पूर्ण स्वतन्त्रताको घोषणा गरे। त्यसबेलादेखि नयाँ सरकार गठनको बारेमा छलफल भएको थियो। एकातिर तालिबान नेताहरु सरकार कब्जा गरिरहेका छन्, अर्कोतिर उनीहरुका लडाकुहरु रमाईलो गरिरहेका छन्। यस्ता लडाकुहरुको झुण्ड झुण्ड्याउने एउटा भिडियो सामाजिक सञ्जालमा भाइरल छ। मानिसहरु यो भिडियो भयानक रूपमा साझा गरीरहेका छन् र यसमा आफ्नो प्रतिक्रिया पनि दिइरहेका छन्।

सेनाको विमानमा झुन्ड्याइएको

एक चिनियाँ अधिकारीले सामाजिक सञ्जालमा एउटा भाइरल भिडियो सेयर गरेका छन्। भिडियोमा तालिबान केटाहरुले सेनाको विमानमा डोरी बाँधेर त्यसमा झुण्डिरहेका छन्। एउटा केटा झुण्डमा बसिरहेको छ र अर्को यो झुण्डिरहेको छ। भारत मा, सावन को महिना बित्यो तर यी लडाकुहरु अब यसको आनन्द लिइरहेका छन।

अफगानिस्तानका नागरिकहरुलाई अफगानिस्तानमा बस्न गाह्रो भएको छ। शरिया कानून को पुन: कार्यान्वयन पछि, त्यहाँ महिलाहरु र केटीहरु को जीवन नरक भएको छ। नयाँ नियम अनुसार केटा र केटीहरु अफगानिस्तान मा सँगै पढ्न सक्दैनन्। यस बाहेक, सरकारी कर्मचारीहरु लाई सबै सुविधाहरु फिर्ता गर्नु पर्यो र संगीत पसलहरु तोडफोड गरियो।