जोन म्याकॅफीलाई बार्सिलोना एयरपोर्टबाट अक्टोबर,, २०२० मा पक्राउ गरिएको थियो, जब उनी ब्रिटिश राहदानीमा इस्तानबुल उड्दै थिए। म्याकॅफीले नासा, जेरोक्स र लकहिड मार्टिनको लागि पनि काम गर्यो  संसारको पहिलो व्यावसायिक एन्टि भाइरस सुरू गर्नु भन्दा पहिले।

  • अमेरिका एक लामो समय पहिले छोडियो
  • पहिलो वाणिज्य एन्टि भाइरस सुरुवात भयो

म्याड्रिड: बेलायती-अमेरिकी प्रविधि विशेषज्ञ जोन म्याकफी स्पेनको बार्सिलोना जेलमा मृत भेटिए। उहाँ प्रसिद्ध एन्टिभाइरस सफ्टवेयर म्याकॅफीका निर्माता थिए। जेलका अधिकारीहरू भन्छन् कि जोनले आत्महत्या गरे। हामीलाई जानकारी दिनुहोस् कि यस घटनाभन्दा अलि अगाडि स्पेनी अदालतले कर सम्बन्धी मुद्दामा आपराधिक अभियोगको सामना गरिरहेका ७५ वर्षीय जोन म्याकॅफीलाई अमेरिकामा पुर्‍याउने पक्षमा फैसला सुनाएको थियो।

कर चोरी र ठगीको आरोप लगाइएको थियो 

हाम्रो सम्बद्ध वेबसाइट डीएनएमा प्रकाशित समाचारका अनुसार गत महिना अदालतमा सुनवाईको क्रममा जोन म्याकाफीले भनेका थिए कि यदि उनी अमेरिकामा दोषी ठहरिएमा बाँकी बाँकी जीवन जेलमा बिताउनुपर्नेछ। उनले आशा व्यक्त गरेका थिए कि स्पेनको अदालतले उनीमाथि हुने अन्यायलाई ध्यानमा राखी फैसला सुनाउने छ। म्याकफीले यो पनि भने कि अमेरिकाले उनीलाई उदाहरणको रूपमा प्रयोग गर्न चाहन्छ। जोन म्याकॅफी लामो समयको लागि अमेरिकाबाट टाढा रहे। अमेरिकाले उनीमाथि कर चोरी र क्रिप्टोकरन्सी फ्रडको आरोप लगायो।

गिरफ्तार गत वर्ष भयो

जोन म्याकॅफीलाई बार्सिलोना एयरपोर्टबाट अक्टोबर,, २०२० मा पक्राउ गरिएको थियो, जब उनी ब्रिटिश राहदानीमा इस्तानबुल उड्दै थिए। म्याकॅफीले नासा, जेरोक्स र लकहिड मार्टिनको लागि पनि काम गर्यो १ 198 .7 मा संसारको पहिलो व्यावसायिक एन्टि भाइरस सुरू गर्नु भन्दा पहिले। २०११ मा उनले आफ्नो सफ्टवेयर कम्पनी इंटेलमा बेचे।

कर वर्षौंसम्म भुक्तान गरिएको थिएन 

म्याकफीले २०१२ मा भनेका थिए कि उनले अमेरिकामा वैचारिक कारणले ८ बर्षसम्म आयकर तिरेको छैन। उही वर्षमा, उनले मुद्दा चलाउनबाट जोगिन आफ्नो परिवारसंग अमेरिका छोडे। उनले क्युबालाई क्रिप्टो मुद्राको प्रयोग गरेर अमेरिकी व्यापार प्रतिबन्ध हटाउन सहयोग पुर्‍याउने प्रस्ताव गरे। २०१ Mc मा ब्राजिलमा उनका ४७ बच्चाहरू थिए भनेर सबैलाई छक्क पारेका थिए।