पेशावर, पीटीआई। नोबेल पुरस्कार विजेता मलाला यूसुफजईलाई धम्की दिने र मानिसहरूलाई आक्रमण गर्न उक्साउने आरोपमा एउटा मुफ्तीलाई उत्तरपश्चिमी पाकिस्तानमा आतंकवाद विरोधी ऐन अन्तर्गत पक्राउ गरिएको छ। पाकिस्तानी अखबार डनको रिपोर्टका अनुसार मलालाले विवाह सम्बन्धी भर्खरको टिप्पणीले मुफ्तीलाई धेरै चिन्तित तुल्याएको थियो, जसका कारण उनले यो कदम चालेको थियो।

उक्त अखबार डानले लकी मारवाट जिल्ला प्रहरी कार्यालयको उद्धृत गरेको छ कि खैबर पख्तूनख्वा मुफ्ती सरदार अली हक्कानीको घरमा पुलिसले छापा मारे र उनलाई बुधवार पक्राउ गर्यो। मुफ्ती विरुद्ध एसएचओ (एसएचओ) वसीम सज्जादको उजुरीमा आतंकवाद विरोधी ऐन अन्तर्गत एफआईआर दर्ता भएको छ। एफआईआरमा भनिएको छ कि मुफ्तीले पेशावरमा यूसुफजईलाई आक्रमण गर्न मानिसहरूलाई उक्साइरहेका छन्।मुफ्तीको उत्तेजक कथनको भिडियो सोशल मीडियामा भाइरल भएको छ। रिपोर्टहरूले भने  मुफ्ती हतियारसहित सशस्त्र थिए। मुफ्तीले भने कि जब मलाला पाकिस्तान आउँछे, म उनीमाथि आत्महत्या गर्ने पहिलो व्यक्ति हुँ। एफआईआरका लागि दिइएको उजुरीमा भनिएको छ कि मुफ्तीको बयानले शान्तिलाई खतरामा पार्न सक्छ। मुफ्तीले मानिसहरूलाई अराजक हुन उक्साए।