वाशिंगटन: काेराेनालाइ चाइनिज काेराेना भनेर बताउने अमेरीकालाइ अर्काे झट्का लागेकाे छ। याे कुरा हाे अमेरिकी राष्ट्रपति जो बिडेन पहिलो विदेश यात्रा को लागी यूनाइटेड किंगडम जाँदै थिए। दर्जनौं पत्रकार पनि उहाँसँगै थिए। कीराहरूले पत्रकारको हवाईजहाजलाई पनि आफ्नो शिकार बनाए।

हालै अमेरिकामा एउटा खबर आएको थियो कि १७ बर्ष पछि  अमेरिकि भूमिबाट विशेष किसिमका कीराहरू बाहिर निस्किरहेका छन्। ति किराहरू चाइनिज प्रजातिका भएकाे वाशिंगटनले आशंका गरेकाे छ  ।  यी कीराहरूले आक्रमण गरेका कारण राष्ट्रपति केहि समय  छलफलमा  जुटेका थिए ।किनकि किराहरूले अमेरिकी राष्ट्रपति जो बिडेनको पहिलो विदेश यात्रालाई बाधा पुर्‍याएका छन्। ति किराहरू चाइनिज प्रजातिका गँड्यौला  भएकाे बताइएकाे छ।कडा सुरक्षा घेरा समेत तोडेर किराहरू बिडेनकाे घाँटि सम्म पुगेका थिए ।
पोलिटिकोमा प्रकाशित एक रिपोर्ट अनुसार बुधबार जो जो बिडेन आफ्नो पहिलो विदेश भ्रमणका लागि संयुक्त बेस एन्ड्रयूज आइपुगे। त्यहाँ, वायुसेनाका अधिकारीहरूसँग कुराकानीको क्रममा, एक सिकडा गँड्यौला बिडेनको घाँटीमा बसे। सबै सुरक्षा घेरा तोडेर गँड्यौला बिडेनको नजिक पुग्यो, जुन अमेरिकी राष्ट्रपति आफैले हटाए।जो बिडेन पहिलो विदेश यात्राको लागि युनाइटेड किंगडम जाँदै थिए। दर्जनौं पत्रकार पनि उहाँसँगै थिए। कीराहरूले पत्रकारको हवाईजहाजलाई पनि आफ्नो शिकार बनाए। यस कारणले विमानको उडान ७ घण्टा ढिला भयो। चाखलाग्दो कुरा के हो भने, यी कीराहरू विमानको ईन्जिनमा छिरेका थिए, जसका कारण उडान समय निकै ढिला भएकाे थियाे ।

 

हेर्नुहाेस् भिडियाे