म्यानमारको सेनाले प्रजातान्त्रिक नेतृ आंग सान सु ची र उनको सरकारका अन्य पूर्व अधिकारीहरू विरूद्ध भ्रष्टाचार आरोप लगाइएको छ। म्यानमारको आधिकारिक अखबार ग्लोबल न्यू लाइटले बिहीबार यो जानकारी दिएको छ।

म्यानमारको आधिकारिक अखबार ग्लोबल न्यू लाइटले बिहीबार यो जानकारी दिदै भनेकाे छ। हामी तपाईलाई बताउँछौं कि फेब्रुअरी १ ​​मा, म्यानमार सेनाले एक विद्रोह गर्‍यो। नेशनल लीग फर डेमोक्रेसी (एनएलडी) को सरकारलाई खारेज गरेर सेना सत्तामा आई। सु सहित धेरै नेताहरूलाई हिरासतमा लिएको थियो। यसको बिरूद्ध निरन्तर विरोध जारी छ।

अखबारले भ्रष्टाचार निवारण आयोगको उद्धृत गरेको छ कि आंग सान सू चीलाई डावखिन फाउण्डेशनको लागि जग्गाको दुरुपयोग, साथै पहिले पैसा र सुन स्वीकारेको आरोपको सामना गर्नुपर्‍यो। यस बारे सु ची र अन्य धेरै अधिकारीहरू विरुद्ध मुद्दा खोलिएको छ। उनी आफ्नो पदको दुरुपयोग गरेर भ्रष्टाचार गरेकोमा दोषी ठहरियो। त्यसकारण उनीमाथि भ्रष्टाचार रोकथाम ऐनको धारा ५५ अन्तर्गत मुद्दा लगाइएको थियो। यस कानून अन्तर्गत दोषी पाएकाहरुलाई १  बर्ष सम्म जेल हुन सक्छ।

सु चीका समर्थकहरूले भनेका छन् कि यी मुद्दा राजनीतिक रूपले प्रेरित छन्

यस समयमा सु ची वकिलबाट कुनै प्रतिक्रिया आएको छैन। सू चीको बिरूद्ध पहिले नै धेरै मुद्दा छन्। यी वाकी-टाकी रेडियोको अवैध कब्जादेखि आधिकारिक रहस्य ऐन तोड्ने सम्मका छन्। उनका समर्थकहरूको भनाइ छ कि यी केसहरू राजनीतिक उत्प्रेरित छन्।देशमा निरन्तर विरोध प्रदर्शनहरू छन्।आन्दोलनकारीहरुका विरुद्ध बर्बर कारवाही पनि भइरहेको छ।