अस्पतालकाे कोभिड वार्डमा आगलागीहुदा तीन व्यक्तिको मृत्यु भएकाे छ। यो आगो कोविड वार्डको गहन रेखदेख इकाई बाट शुरू भयो। प्रशासन भन्छ, यसको कारण नराम्रो भ्यान्टिलेटर हो।जुन मस्कोबाट २०० किलोमिटर टाढा रहेको छ।

मस्को (रायटर) रसियन शहर र्याज्यानको अस्पतालमा आगो लागेपछि तीन बिरामीको दुःखद मृत्यु भएको छ। कोरोना संक्रमित बिरामीहरूलाई अस्पतालमा उपचार भइरहेको थियो जहाँ यो दुर्घटना भएको थियो। प्रशासनका अनुसार एक अधिकारीले आगो घटनाको पछाडि दोषपूर्ण भेन्टिलेटरलाई दोष दिएका छन्। हामी तपाईंलाई बताउँछौं  रूसमा कोरोना महामारीको सुरुदेखि नै धेरै अस्पतालहरूको गहन रेखदेख इकाईहरूमा यस्तै दुर्घटनाहरू भएका छन्। डाक्टरहरूले भनेका छन्  भेन्टिलेटरहरूको असफलताको कारण गम्भीर बिरामीहरूको ज्यान जोगाउन यो भइरहेको छ।

जानकारीका अनुसार आगलागीको यो घटना बुधवार मास्कोबाट १८० किलोमिटर टाढा स्थित र्याजाना सहरमा भएको थियो। उक्त दुर्घटनामा गहिरो शोक व्यक्त गर्दै राज्यपाल निकोलाइ ल्युबिमोभले सरकारी टिभीमा भने कि वार्डमा राखिएको भ्यान्टिलेटरलाई अत्यधिक तातो हुँदा आगलागी भयो। इन्टरफेक्स न्यूज एजेन्सीका अनुसार त्यहाँ उपस्थित अस्पताल कर्मचारीहरूले आगोलाई नियन्त्रणमा लिए र आगो निभाउन खोजे तर कुनै खास उपाए लागेन। यस दुर्घटनामा नर्सकाे पनि ज्यान गएकाेछ।

त्यस्ता दुर्घटनाहरूको अनुसन्धान गर्ने अनुसन्धान समितिले भने  उनीहरूले आपराधिक अनुसन्धान गर्ने छन र त्यसमा उनीहरू भेन्टिलेटरमा खराबी आएको कारण वा यसको पछाडि कुनै प्रकारको लापरवाही देखिएको हो कि भनेर पत्ता लगाउने र आगोको विभिन्न पक्षलाई पनि यस अनुसन्धानमा विचार गरिने बताइएकाे छ।