एचएमडी ग्लोबलले आफ्नो कम बजेट दायरा क्षेत्रमा नयाँ स्मार्टफोन नोकिया सी ०१ प्लस सुरू गर्यो। यो फोन नोकिया C01 को गत बर्ष प्रक्षेपण को एक अपग्रेड संस्करण हो। यसको डिजाइन C1 Plus जस्तै छ। यो शक्तिशाली, सस्तोसँगै ठूलो ब्याट्री प्याकले सुसज्जित छ।

एचएमडी ग्लोबलले आफ्नो कम बजेट दायरा क्षेत्रमा नयाँ स्मार्टफोन नोकिया सी ०१ प्लस सुरू गर्यो। यो फोन नोकिया C01 को गत बर्ष प्रक्षेपण को एक अपग्रेड संस्करण हो। यसको डिजाइन C1 Plus जस्तै छ। यो शक्तिशाली, सस्तोसँगै ठूलो ब्याट्री प्याकले सुसज्जित छ। साथै, यो Android GO को पछिल्लो संस्करणमा काम गर्दछ।

Nokia का सस्ता और दमदार फोन Nokia C01 Plus हुआ लॉन्च, जानें कीमत और फीचर

नोकिया C01 Plus: मूल्य र उपलब्धता
कम्पनीले हाल रूसमा नोकिया C01 Plus लॉन्च गरेको छ र यसको मूल्य नेपाली रूपैयाँ  ११ हजार छ। यसमा १ जीबीको आन्तरिक भण्डारण १ जीबी र्याम छ। यो रूसमा पूर्व बुकिंगको लागि उपलब्ध भएको छ। यो निलो र बैजनी रंग रंगमा किन्न सकिन्छ। यद्यपि कम्पनीले अन्य देशहरूमा यस स्मार्टफोनको शुभारंभको बारेमा कुनै खुलासा गरेको छैन।

नोकिया C01 Plus का निर्दिष्टीकरण
नोकिया सी ०१ प्लसमा 5.45 इन्च एचडी + डिस्प्ले 1440×720 पिक्सलको साथ छ। फोनमा MP एमपी क्यामेरा र पछाडि एलईडी फ्ल्यास छ। फोन अझ राम्रो पकड र छप्पर प्रूफ डिजाइन को लागी एक बनावट समाप्त संग ल्याईएको छ। यो दुई र color विकल्प ब्लू र बैजनीमा आएको छ। UNISOC SC9863a चिपसेट यस फोनमा दिइएको छ। यसमा १ जीबी भण्डारण १ जीबी रम छ, जुन माइक्रोएसडीको सहयोगमा १२८ जीबीसम्म विस्तार गर्न सकिन्छ। यस बाहेक फोनमा ३००० एमएएच ब्याट्री 5W डब्लु चार्जिंग सपोर्ट प्रदान गरीएको छ।

क्यामेरा
नोकिया C01 Plus स्मार्टफोनसँग फोटोग्राफीको लागि एलईडी फ्ल्यासको साथ 5MP रियर क्यामेरा छ। एकै साथ यसमा 5MP एमपीको फ्रन्ट क्यामेरा छ जुन एलईडी फ्ल्यासको साथ आउँछ। नेपाली बजारमा यस्ले मार्केट पाउने अनुमान गरीयकाे छ।