आज गुगल तपाईका सबै समस्याहरूको समाधान बन्न गइरहेको छ। कुनै पनि दिमागमा उठ्दछन्, एक व्यक्तिले चाँडै गुगलको प्रयोग गरेर उसको प्रश्नको समाधान फेला पार्दछ। यति मात्र होईन, हामी गुगललाई दैनिक काम, मनोरन्जन आदिमा थुप्रै चीजहरू फेला पार्न प्रयोग गर्न सक्छौं।

 

आज गुगल तपाईंको सबै समस्याहरूको समाधान बन्न गइरहेको छ। कुनै पनि दिमागमा उठ्दछन्, एक व्यक्तिले चाँडो नै Google द्वारा आफ्नो प्रश्नको समाधान फेला पार्दछ। यो मात्र होईन, हामी गुगललाई दैनिक काम, मनोरन्जन आदिमा थुप्रै चीजहरू फेला पार्न प्रयोग गर्न सक्छौं। हाम्रो यी प्रश्नहरू गुगलको ईतिहासमा रेकर्ड हुन्छन्। यस्तो अवस्थामा, यो ईतिहासको माध्यमबाट थाहा हुन्छ कि तपाईले खोज्नु भएको कुरा। यदि तपाइँ तपाइँको खोजी गोप्य राख्न चाहानुहुन्छ भने तपाईले गुगल खोज ईतिहासबाट सबै मेट्नु पर्छ। आज हामी तपाईंलाई गुगलबाट तपाईको खोज ईतिहास मेटाउन कसरी मद्दत गर्दछौं। यो मात्र होईन, तपाईं यस मार्फत स्थान ईतिहास पनि मेटाउन सक्नुहुनेछ।

Google से ऐसे डिलीट करें अपनी सर्च और लोकेशन हिस्ट्री, जानिए पूरा प्रोसेस

पहिले तपाईंले गुगल गतिविधि (https://myactivity.google.com/) नियन्त्रण पृष्ठ खोल्नु पर्छ। पृष्ठ खोलिसके पछि तपाईले आफ्नो गुगल खातामा साईन ईन गर्नुपर्नेछ। त्यसो भए तपाईले तल तल दिइएको स्वत: हटाउने (बन्द) विकल्पमा क्लिक गर्नुपर्नेछ।

– यहाँ अब तपाईं Deleteगरेकाे  १ महिना भन्दा पुरानो गतिविधि मेटाउने विकल्पको विकल्पमा क्लिक गर्न सक्नुहुन्छ वा १ Delete महिना भन्दा पुरानो गतिविधि मेटाउने गतिविधिहरू। त्यस पछि अर्को बटनमा ट्याप गर्नुहोस्।

अब अर्को पृष्ठमा तपाईंले स्थायी परिवर्तनको लागि कन्फर्म बटनमा क्लिक गर्नुपर्नेछ।

– यदि तपाईं गुगललाई तपाईंको गतिविधिहरू ट्र्याक वा रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्न भने, तपाईं यहाँ वेब र अनुप्रयोग गतिविधि को लागी टगल अक्षम गर्नु पर्छ।

यो पनि पढ्नुहोस्, VI को बैing्ग योजना: limited calls र ११ डाटाको असीमित कलहरूको डेटा

त्यस्तै, तल स्क्रोलिंग पछि, तपाईंले तल इतिहास स्थान र युट्यूब ईतिहासको साथ टगल अक्षम गर्नुपर्नेछ। यस तरिकाले, तपाईं गुगललाई स्थान इतिहास, वेब गतिविधिहरू, YouTube खोजहरू आदि सदाको लागि ट्र्याक गर्नबाट रोक्न सक्नुहुन्छ।

तपाईंले यो पनि ध्यानमा राख्नु पर्दछ कि यस प्रक्रिया पछि, गुगलमा निजीकृत अनुभव कम हुनेछ अर्थात् गूगलले खोज अनुसार यस्तै चीजहरूको सिफारिश गर्दछ, जुन तपाईं यस प्रक्रिया पछि पाउनुहुने छैन।