अनौंठो समाचार: अबसम्म तपाईंले विश्वका धेरै रहस्यमय कुराहरूको बारेमा सुन्नुभएको हुनुपर्छ। यी जानकारीहरूमध्ये केहीले तपाईंलाई अचम्मित तुल्याउनुपर्दछ, जबकि ती मध्ये केहीको बारेमा तपाईंले थाहा पाउनु भएको हुनुपर्छ। विश्वमा यस्ता धेरै रहस्यमय गाउँहरू छन्, जसको बारेमा थाहा पाएर कोही पनि विश्वास गर्न सक्दैनन्। सबै मेक्सिकोको एक अनौंठो गाउँमा अन्धा छन् (मेक्सिकोको रहस्यमय गाउँ)।

 

Weird Facts: बेहद रहस्यमयी है Mexico का यह गांव, इंसानों से लेकर जानवर तक हैं अंधे

संसारमा एक मात्र अन्धा गाउँ
मेक्सिकोमा रहेको टिल्टेपेक गाउँ, ब्लाइन्ड पिपल्सको गाउँ भनिन्छ। यहाँ बस्ने मानिससँगै, सबै जनावरहरू अन्धा हुन्छन्। यो संसारको सबैभन्दा रहस्यमय गाउँ मध्ये एक मानिन्छ। तपाईं यो जान्न चकित हुन सक्नुहुन्छ तर यो साँच्चिकै सत्य हो। यसको पछाडि एउटा ठूलो रहस्य भनिएको छ। सबैजना यस गाउँको बारेमा सकेसम्म धेरै जानकारी जम्मा गर्न चाहन्छन्।मेक्सिकोमा रहेको टिल्टेपेक गाउँ, अन्धा मान्छेहरूको गाउँ मानिन्छ। यहाँ बस्ने मानिसहरुदेखि जनावरहरु सम्म सबै जना अन्धा छन्। यो गाउँ संसारकै सबैभन्दा रहस्यमय गाउँहरू मध्ये एक हो।

रिपोर्टका अनुसार जापोटेक सभ्यता जनजातिका मानिसहरू गाउँमा बस्छन्। एउटा रहस्य यो पनि छ कि जब बच्चा मेक्सिकोको टिल्टेपेक गाउँमा जन्मन्छ, यो एकदम ठीक छ। तर जन्म को केहि दिन पछि, उसको दृष्टि टाढा जान्छ र ऊ पनि सबै जस्तो अन्धा हुन्छ।

रूखलाई विचार गर्नुको ठुलो कारण
गाउँमा बसोबास गर्ने मानिसहरूले रूखलाई अन्धा तुल्याउने कारण मान्दछन्। गाउँका मानिसहरु लाईभजुएला नामको श्रापित रूख देखे पछि मानिसबाट जनावर र चराचुरुंग सम्म सबै अन्धा हुन्छन् भनेर विश्वास गर्छन्। यद्यपि वैज्ञानिकहरूले यस तर्कलाई स्वीकार गर्दैनन्। उनी भन्छन कि मानिसहरुको अन्धोताको पछाडि कुनै रूखको कारण छैन, तर यो एक खतरनाक र विषालु उडान (विषाक्त उडान कीरा) को कारणले हो।

‘हाई हिल्स’ भएको केटी अचानक सोशल मीडियामा ट्रेंड गर्न थाल्यो, तपाईंलाई कारण पनि थाहा छ

विष जीवनको शत्रु भएको छ
वैज्ञानिकहरू भन्छन कि विशेष प्रकारको विषालु उडान (विषाक्त उडान कीरा) को टोक्दा मानिसहरूका आँखाहरू बाहिर जान्छन्। गाउँका सबै मानिसहरू झुण्डमा बस्छन्। यस गाउँमा करीव ७० वटा झोपडीहरू छन्। तिनीहरूमा करीव ३०० व्यक्ति बस्छन्। तिनीहरू सबै अन्धा छन्। विशेष कुरा यो छ कि यी कुनै पनि झुपडिमा सन्झ्यालसमेत छैनन्। यद्यपि यो विश्वास गरिन्छ कि केही व्यक्तिको आँखा ठीक छन् र त्यस कारणले अरुहरु मात्र बाँच्न सक्षम छन्।