ब्रह्माण्डमा एउटा ठूलो टविस्फो भएको छ, जुन क्यामेरामा कैद गरिएको छ। यो क्यामेरामा कैद गरिएको सबैभन्दा ठूलो विस्फोट हो । बताइएकाे छ।ब्रह्माण्डमा अहिले सम्मको सबैभन्दा ठूलो विस्फोट, स्टारको मृत्यु क्यामेरामा समातियो

ह्याम्बर्ग: ब्रह्माण्डमा एउटा धेरै ठूलो घटना घटेको छ र अचम्मको कुरा यो हो कि यो क्यामेरामा कैद गरिएको छ। वास्तवमा, पृथ्वीबाट एक अरब प्रकाश वर्षको दूरीमा एउटा विशाल गामा-रे विस्फोटन भएको छ। खगोलविद्हरूका अनुसार यो क्यामेरामा क्याप्चर गरिएको ब्रह्माण्डको सबैभन्दा ठूलो विस्फोट हो। यो विस्फोटन धेरै चम्किलो एक्स-रे र गामा-रेको संयोजनको भएकाेबताइएकाे छ।

Universe में हुआ अब तक सबसे बड़ा Explosion, कैमरे में कैद हुई Star की मौत

जर्मनीको हैम्बर्गमा जर्मन इलेक्ट्रोन सिनक्रोट्रनका विशेषज्ञहरू भन्छन कि यो घटना एक ताराको मृत्यु पछि भएको थियो। मृत्यु पछि, यो तारा ब्ल्याक होलमा परिवर्तन हुन थाल्यो, उही समयमा यो क्यामेरामा कैद गरियो। यस घटनालाई नामीबियामा फर्मि र स्विफ्ट टेलिस्कोपले उच्च ऊर्जा स्टेरियोस्कोपिक टेलिस्कोपको सहयोगमा कब्जा गरेको छ। लाखौं प्रकाश वर्षको दूरीमा भएको विस्फोट पछि पनि वैज्ञानिकहरूले यसलाई पृथ्वीको नजिकै भएको जस्तो बताइरहेका छन्।