आतंक मच्चाउने सांसदलाई कारबाही !

काठमाडौं, २६ फागुन – संसद बैठकमा आतंक मच्चाएर सदनको काम प्रभावित गर्ने सांसदलाई मर्यादापालक लगाएर निष्कासन गर्ने व्यवस्था अब कार्यान्वयनमा आउने भएको छ ।

यो व्यवस्था यस अघि कायम भए पनि कार्यान्वयनमा आएको थिएन । प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रिय सभाको अन्तरिम कार्यविधिमा आतंक मच्चाउने सांसदलाई सभामुखले आफ्नो अधिकार प्रयोग गरी कारबाही गर्न सक्ने अधिकारलाई जोड दिइएको छ ।

अन्तरिम कार्यविधिमा लेखिएको छ, सदस्यले बैठक कक्षमा शान्ति, सुव्यवस्था तथा अनुशासन भंग गरेमा वा गर्न लागेमा वा सभाको प्रतिष्ठामा आँच आउने किसिमले बैठक कक्षभित्र ध्वंसात्कम कार्य गरेमा वा बल प्रयोग गरेमा वा गर्न लागेमा वा कुनै भौतिक हानी नोक्सानी पुर्याएमा सभामुखले निजलाई बैठक कक्षबाट तत्काल निष्कासन गर्न मर्यादापालकलाई आदेश दिन सक्नेछ । आजको नेपाल समाचारपत्रमा खबर छ ।

спецподразделение пушокзанимающиеся фирмы продвижением юридических сайтовhtaccesssochi voyageказаны чугунные купить магазинвосстановление девственности видео

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *