चलचित्रका निर्देशक जेम्स क्यामरुनले एक काल्पनिक कथामा चलचित्र निर्माण गरेका थिए । चलचित्रमा पृथ्बी र अर्काे ग्रहको कथा बुनिएको छ । दर्शकले चलचित्रलाई रुचाए । विश्वरभरबाट चलचित्रले तारिफ समेत बटुल्न सफल रह्यो ।सफलतासँगै चलचित्रको सिक्वेल बन्ने चर्चा चलेको थियो ।
चलचित्रका निर्देशक जेम्स पनि अवतारको भन्दा राम्रो कथाको खोजी गरिरहेका थिए ।निर्देशक जेम्सले चलचित्रको सिक्वेल अहिले सुरु गरेको समाचार बाहिर आएको छ । चलचित्र थ्रिडीको रुपमा निर्माण हुने र विश्वकै सबैभन्दा महँगो चलचित्र बन्ने दाबी गरिएको छ । 
चलचित्रको निर्माण लागत एक अर्ब डलरभन्दा बढी लाग्ने अनुमान गरिएको छ । चलचित्रका निर्माता निर्देशक चलचित्रले लगानी भन्दा धेरै बढी कमाउने अनुमान गरेका छन् ।चलचित्र निर्माणमा चार पार्ट रहेका छन् । चारै पार्ट एकसाथ सुटिङ गरिँदैछ । भव्य चलचित्र बनाउने मामिलामा अभिनेता जेम्स परिचित छन् ।
उनले यस अगाडि टर्मिनेटर २ र टाइटानिक जस्ता सफल चलचित्र बनाएका छन् ।अवतारका दोस्रो संस्करण १८ डिसेम्बर २०२० मा रिलिज हुनेछ । अर्काे संस्करण यसको एकर्ष पछि आउनेछ । बाँकी दुई भाग २०२४ र २०२५ मा आउने बताइएको छ । चलचित्र रिलिजको आधिकारीक मिति भने आउन बाँकी छ ।

занятостьwordstat яндекс ключевых статистика словлидов рфpagerank страницы300 whisper in 300 blackoutалександр лобановский харьков