FAA ले एक आन्तरिक सल्लाहकार प्यानललाई गलत रनवे वा ट्याक्सीवेमा अवतरण गर्न लाइनमा बस्दा पाइलटहरूलाई सचेत गराउने प्रणालीहरू कसरी आवश्यक पर्ने भनेर सिफारिस गर्न आग्रह गर्‍यो, वा उनीहरूले रोजेको रनवे निकै छोटो हुँदा। – एपी

अमेरिकी संघीय उड्डयन प्रशासनले शुक्रबार संकेत गर्‍यो कि यो विमानहरू एयरपोर्टहरू वरपर नजिकको कलहरू रोक्नको लागि डिजाइन गरिएको टेक्नोलोजीले सुसज्जित हुन आवश्यक छ।

FAA ले एक आन्तरिक सल्लाहकार प्यानललाई गलत रनवे वा ट्याक्सीवेमा अवतरण गर्न लाइनमा बस्दा पाइलटहरूलाई सचेत गराउने प्रणालीहरू कसरी आवश्यक पर्ने भनेर सिफारिस गर्न आग्रह गर्‍यो, वा उनीहरूले रोजेको रनवे निकै छोटो हुँदा।

धेरै नयाँ एयरलाइन जेटहरू यस प्रविधिबाट सुसज्जित छन्, तर पुरानाहरू छैनन्, र न त धेरै निजी विमानहरू छन्।

FAA ले यो कदम “गम्भीर क्लोज कलहरू” हटाउने प्रयासको हिस्सा भएको बताएको छ। राष्ट्रिय यातायात सुरक्षा बोर्डले जनवरीदेखि सातवटा यस्ता घटनाको अनुसन्धान थालेको छ।

यस वर्ष क्लोज कलहरूको बारेमा प्रारम्भिक रिपोर्टहरूले केही अवस्थामा पाइलट त्रुटि र अरूमा एयर कन्ट्रोलर गल्तीहरूलाई संकेत गर्दछ। NTSB ले बिहीबार भन्यो कि अवरुद्ध रेडियो प्रसारणले जुनमा सान डिएगो अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा साउथवेस्ट र स्काईवेस्ट प्लेनहरू बीचको नजिक कल गरेको थियो। – एपी