अमेरिका उत्तर कोरिया तनाव: उत्तर कोरिया र अमेरिकाबीच जारी विवाद जारी छ। अमेरिका दक्षिण कोरिया वा जापानको नजिक पुग्नेबित्तिकै वा कुनै संयुक्त अभ्यास गर्छ, उत्तर कोरियाले जवाफमा मिसाइल परीक्षण गरेर आफ्नो शक्ति देखाउँछ। तर, यसपटक उत्तर कोरियाका तानाशाह किम जोङ उनले मिसाइलबाहेक केही देखाउनुभएको छ जसको चर्चा विश्वभर भइरहेको छ । यो आज सम्म कसैले देखेको थिएन। हामी के कुरा गर्दैछौं किम जोङ उनको व्यक्तिगत जीवनसँग सम्बन्धित छ। 

छोरीसँगको पहिलो तस्विर सार्वजनिक भएको छ

समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार मिसाइल प्रहारसँगै किम जोङ उनले एउटा तस्बिर पनि सेयर गरेका छन् । यो तस्बिरमा किम जोङ उन एउटी केटीसँग हिँडिरहेको देखिन्छ । सेतो कोट लगाएकी यी केटी किम जोङ उनसँग हात मिलाएर हिँडिरहेकी छिन् । यो युवती अरु कोहि नभएर किम जोङ उनकी छोरी हुन भनिएको छ । पहिलो पटक किम जोङकी छोरीको तस्बिर विश्वसामु आएको छ ।

मिसाइल परीक्षणको क्रममा देखियो

उही समयमा, राज्य समाचार एजेन्सी केसीएनएले रिपोर्ट गरेको छ कि उत्तर कोरियाले शुक्रबार Hwasong-17 अन्तरमहादेशीय ब्यालिस्टिक मिसाइल (ICBM) परीक्षण गरेको थियो, तर यस समयमा उहाँसँग उनकी छोरी पनि उपस्थित थिए। यसअघि यो छोरीको अस्तित्वको बारेमा सार्वजनिक जानकारी कहिल्यै आएको थिएन। यस्तो अवस्थामा किम जोङ उनकी छोरीलाई पहिलो पटक देखेर मानिसहरु छक्क परेका छन् ।

किम जोङ उनको अनुहारमा डर देखिएन

अमेरिकास्थित स्टिम्सन सेन्टरका उत्तर कोरियाली नेतृत्व विशेषज्ञ माइकल म्याडेनले किम जोङ उनकी छोरीलाई सार्वजनिक कार्यक्रममा देखेको यो पहिलो पटक भएको बताए । यो तस्विरको धेरै अर्थ रहेको उनको भनाइ छ । तस्बिरमा किस जोङ पूर्णतया आराम देखिएकी छन् । यसबाट उनी न त अमेरिकाको दबाबमा छन् न जापानको । यस बाहेक पहिलो पटक छोरी जन्मेको जानकारी सार्वजनिक गर्दा किम जोङ उन रिलेक्स छन्, उनी कुनै पनि कुरासँग डराउँदैनन् भन्ने देखिन्छ ।

किम जोङ उनले तीन सन्तान रहेको दाबी गरेका छन्

स्रोतका अनुसार किम जोङ उनका तीन सन्तान, दुई केटी र एक केटा छन् । 2013 मा, सेवानिवृत्त अमेरिकी बास्केटबल स्टार डेनिस रोडम्यानले खुलासा गरे कि किमको जू ए नामको छोरी छ। सन् २०१३ मा उत्तर कोरियाको भ्रमण गर्दा उनले किम र उनको परिवारसँग समय बिताएका थिए। त्यही क्रममा उनले त्यो बच्चालाई पनि काखमा लिएका थिए ।

अमेरिकालाई खुला धम्की

यसैबीच उत्तर कोरियाले फेरि अमेरिकालाई खुला धम्की दिएको छ । उत्तर कोरियाका विदेश मन्त्री चो सन हेले भने– अमेरिकाले आफ्ना सहयोगीहरूलाई जति धेरै सहयोग गर्छ र कोरियाली प्रायद्वीपमा जति बढी उत्तेजक सैन्य गतिविधि गर्छ, उत्तर कोरियाको जवाफी कारवाही त्यति नै बलियो हुनेछ ।