भदौ १, काठमाडौं । नेपाल इन्टरनेट फाउन्डेसनले कला र परोपकारको संसारलाई समाहित गर्ने गतिशील कार्यक्रम ‘एक अभियान’ कला प्रदर्शनी र कार्यशाला गर्ने भएको छ । नचेर पेन्ट्स इन्भाइरोमेन्ट थिमसहित भदौ २ र ३ गते हुने कार्यक्रम रचनात्मकता, प्रेरणा, र सामुदायिक संलग्नता को एक मनमोहक अनुभव हुनेछ ।
ललितपुरको प्रतिष्ठित विकल्पा आर्ट सेन्टरमा आयोजना हुने सो कला प्रदर्शनी तथा कार्यशालामार्फत कलाले समाजमा पर्न सक्ने गहिरो प्रभावलाई राम्रो काममा योगदान पुर्‍याउने उद्देश्यले राखिएको छ ।
नि:शुल्क इन्टरनेट पहुँचको साथ बाल आश्रमलाई सशक्त बनाउने अनौठो फोकसको साथ, यो कार्यक्रमले एकता, रचनात्मकता र फिर्ता दिने भावनालाई मूर्त रूप कार्यक्रमले अवसर दिने कार्यक्रम संयोजक तजैना श्रेष्ठले बताइन् ।
कार्यक्रमले धेरै माध्यम र शैलीहरूमा फैलिएको कलाकृतिहरूको आश्चर्यजनक फिचर गर्ने नेपाल इन्टरनेट फाउन्डेसनले जनाएको छ ।
सहभागीहरूले अनुभवी कलाकारहरूको नेतृत्वमा अन्तरक्रियात्मक कार्यशालाहरू मार्फत कलासँग प्रत्यक्ष संलग्न हुने अवसर पाउनेछन् ।
कार्यशालाको उद्देश्य रचनात्मकतालाई प्रज्वलित गर्ने, कलात्मक प्रविधिहरूमा अन्तर्दृष्टि प्रदान गर्ने, र सहभागीहरूलाई उनीहरूको आफ्नै कलात्मक क्षमता अन्वेषण गर्न प्रोत्साहित गर्ने हो ।
एक अभियानको सार नेपालभरका बाल गृहका बालबालिकाहरूलाई निःशुल्क, खुला, स्थिर र सुरक्षित इन्टरनेट पहुँच प्रदान गर्ने प्रतिबद्धतामा हो । यस कार्यक्रमको माध्यमबाट गुणस्तरीय शिक्षा, सभ्य काम र दिगो समुदायहरूलाई समेट्ने दिगो विकास लक्ष्यहरू (SDGs) ४, ८, र ११ सँग पङ्क्तिबद्ध गर्दै कला र प्रविधि बीचको सम्बन्ध बढाउने लक्ष्य राखिएको छ ।
कला बिक्री भएको ५० प्रतिशत रकम नि: शुल्क इन्टरनेट पहुँच प्रदान गर्न खर्च गरिने छ । यो पहलले डिजिटल ग्यापलाई पूरा गर्ने र बालगृहका लागि नयाँ क्षितिज खोल्ने लक्ष्य राखेको छ ।
नेपाल इन्टरनेट फाउन्डेसन एउटा प्लेटफर्म सिर्जना गर्न उत्साहित छ जहाँ कलाको शक्तिलाई प्रविधिको पहुँचसँग मिसाएर, फाउन्डेसनले कला समुदाय र आवश्यकतामा परेकाहरूको जीवन दुवैमा दिगो प्रभाव पार्ने लक्ष्य राखेको छ ।