रुस र युक्रेनबीच चलिरहेको युद्धको साढे दुई महिनाभन्दा बढी भइसकेको छ । युक्रेनका धेरै सहर ध्वस्त भएका छन् । यसैबीच, युक्रेनले रुसी सेनाले गल्तिवश आफ्नै सैनिकलाई आक्रमण गरी मारेको दाबी गरेको छ । युक्रेनी सेनाका अधिकारीहरुले रुसलाई धन्यवाद दिएका छन् ।

रुसी सेनाले आफ्ना सैनिकलाई फ्लेमथ्रोवरले आक्रमण गरेको छ

द मिररमा प्रकाशित रिपोर्टका अनुसार रुस–युक्रेन युद्धको बीचमा भ्लादिमिर पुटिनको सेनालाई अर्को झट्का लागेको छ । रुसी सैनिकहरू आफ्नै सेनाले संयोगवश मारिए। रुसी सेनाले आफ्ना सिपाहीहरूलाई फ्लेमथ्रोवरले आक्रमण गर्‍यो तर रुसी सेनाले आक्रमण गर्दा युक्रेनका सैनिकलाई होइन आफ्नो सैनिकलाई मारेको थाहा थिएन ।

युक्रेनी सैन्य अधिकारीहरूले यो जानकारी दिए

रुसी सैनिकमाथि आफ्नै सेनाले गरेको आक्रमणपछि युक्रेनका सैन्य अधिकारीहरूले रुसलाई धन्यवाद दिएका छन् । रुसी सेनाले हामीलाई सहयोग गरेको उनले बताए, यसका लागि धन्यवाद । रुसी सेनाले युक्रेनको जापोरिज्झा प्रान्तमा आफ्ना सैनिकमाथि आक्रमण गरेको छ ।

मारिएका सैनिकको संख्या थाहा छैन

यद्यपि रुसी सेनाको गल्तीमा रुसले अहिलेसम्म कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन । रुसी सेनाको आक्रमणमा कति सैनिक मारिए भन्ने थाहा हुन सकेको छैन । यसैबीच युक्रेनले पनि युक्रेनमा थप लडाइँ गर्न नपरोस् भनेर रुसी सैनिक आफैंले आफ्नो गाडीमा क्षति पु¥याइरहेको दाबी गरेको छ ।

योसँगै अमेरिकी गुप्तचर एजेन्सीले रुस–युक्रेन युद्धबारे चेतावनी दिएको छ । उनले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिन युक्रेनमा लामो युद्धको तयारी गरिरहेको बताएका छन् । प्रतिवेदनका अनुसार रुसले फेब्रुअरी २४ मा युक्रेनमा आक्रमण सुरु गरेदेखि राजधानी कीभका ३९० भवन ध्वस्त भएका छन्, जसमध्ये २२२ आवासीय अपार्टमेन्टहरू छन्।