जम्मू कश्मीर: जम्मु कश्मीरका विभिन्न स्थानहरूमा भिडन्तहरूमा दुई आतंककारी मारिए, जबकि एक नागरिकले पनि ज्यान गुमाए। यी भिडन्तहरूमा १ सैनिक सहित २ जना घाइते भएका छन् । 

कश्मीर जोन आईजी विजय कुमारले भने कि मंगलबार साँझ शोपियानको पाण्डोशन क्षेत्रमा आतंकवादीहरूको उपस्थितिको बारेमा सूचना प्राप्त भएको थियो। त्यसपछि सुरक्षा बलले उक्त क्षेत्रमा खोजी अभियान सुरु गरेको थियो । इलाकालाई घेराबन्दी गर्दा लुकेर बसेका आतंककारीले सुरक्षा बलमाथि गोली चलाउन थालेका थिए। यससँगै दुई पक्षबीच भिडन्त सुरु भएको छ । 

आतंककारीले सर्वसाधारणमाथि गोली प्रहार गरेका छन्

प्रहरी महानिरीक्षक (विजय कुमार)का अनुसार उक्त क्षेत्रमा उपस्थित आम नागरिकलाई जोगाउन सुरक्षा बलले अधिकतम संयमता अपनाएको थियो । जब मुठभेड स्थलबाट सर्वसाधारणलाई बाहिर निकालिँदै थियो, लुकेका आतंककारीहरूले भाग्ने प्रयास गरे। यस क्रममा आतंककारीहरूले सुरक्षा बल र सर्वसाधारणमाथि गोली प्रहार गरेका थिए। उनीहरुको गोली लागेर लान्स नायक सञ्जीव दास र दुई नागरिक शहिद गनी दार र सुहैब अहमद घाइते भएका छन्। 

एक नागरिकको मृत्यु

घाइतेहरूलाई तुरुन्तै हेलिकप्टरबाट श्रीनगरको सेनाको ९२ बेस अस्पतालमा उपचारका लागि लगिएको थियो, जहाँ शाहिद घानी दारको मृत्यु भएको थियो। यस क्रममा आतंककारीहरू अन्धकार र सर्वसाधारणको उपस्थितिको फाइदा उठाउँदै घटनास्थलबाट भाग्न सफल भएका थिए । उनको खोजी भइरहेको छ । 

अनन्तनाग जिल्लामा २ आतंकवादी मारिए

अर्को भिडन्तमा, अनन्तनाग जिल्लाको डुरु क्षेत्रको क्रेरीमा अर्को भिडन्तमा दुई आतंककारी मारिए, उनले भने। यी २ आतंककारीको उन्मूलनसँगै श्रीनगर-जम्मु राष्ट्रिय राजमार्ग र अमरनाथ यात्राको लागि खतरा हटेको छ। उनले ट्वीटरमा लेखेका छन्, ‘यो मुठभेड दुई पक्षबाट महत्त्वपूर्ण छ: पहिलो, यो आतंकवादीहरूको त्यही समूह हो जो १६ अप्रिल २२ मा वाटनाद मुठभेडका क्रममा भागेका थिए, जसमा हामीले हाम्रा एक सैनिकलाई गुमायौं। दोस्रो- मुठभेड स्थल राजमार्गको एकदमै नजीक रहेको र राजमार्ग र यात्रामा पर्ने सम्भावित खतरा हटाइएको छ ।

धेरै घटनामा आतंकवादी संलग्न थिए

मारिएका आतंककारीहरूको पहिचान हल्सीदार डोरूका निवासी आरिफ हुसेन भाट र कुलगामका सुहेल अहमद लोन रहेको प्रहरीले जनाएको छ। प्रहरी अभिलेखका अनुसार मारिएका दुवै आतङ्ककारीहरू प्रहरी/एसएफमाथि आक्रमण र सर्वसाधारणमाथिको अत्याचारलगायत धेरै आतङ्ककारी घटनामा संलग्न थिए।