श्रीलंका हिंसाको पछिल्लो अपडेटः आर्थिक मन्दीले त्रस्त श्रीलंका अहिले हिंसाको आगोमा जलिरहेको छ । श्रीलङ्काका पूर्वप्रधानमन्त्री महिन्दा राजापाक्षेको घरमा प्रदर्शनकारीले आगजनी गरेका छन् । महिन्दा राजापाक्षेले राजीनामा दिएपछि श्रीलंकाको स्थिति अनियन्त्रित बन्दै गएपछि जनता सडकमा उत्रिएका छन् ।

आगलागीबाट राजापाक्षेको घर जलेर नष्ट भएको छ

श्रीलंकाका पूर्वप्रधानमन्त्री महिन्दा राजापाक्षेको उत्तरपश्चिमी प्रान्तको कुरुनेगाला सहरमा रहेको घरमा सोमबार आगजनी भएको छ । महिन्दाले राष्ट्रपतिसमक्ष राजीनामा बुझाएपछि यो घटना सार्वजनिक भएको हो ।यसअघि सरकार विरोधी प्रदर्शनकारीले श्रीलंकाका मोरातुवाका मेयर समनलाल फर्नान्डो र सांसद सनथ निशान्त, रमेश पाथिराना, महिपाल हेरथ, थिसा कुट्टियारची र निमल लान्जाको सरकारी निवासमा आगजनी गरेका थिए । हस्तान्तरण गरियो। इन्टर युनिभर्सिटी स्टुडेन्ट्स फेडरेसन (IUSF) सहित ठूलो संख्यामा प्रदर्शनकारी सडकमा उत्रिए र श्रीलंकाका सांसद पोदुजाना पेरामुनामाथि आक्रमण गरे।

मन्त्री सनथ निशानको घरमा पनि आगजनी भएको छ

भीड लिन्चिङको डरले सांसदले गरिन् आत्महत्या

उक्त हिंसामा सत्तारुढ दलका एक सांसदको पनि मृत्यु भएको थियो । सांसदले पहिले प्रदर्शनकारीमाथि गोली हाने र त्यसपछि भीड लिन्चिङको डरले आफूलाई गोली हानेर आत्महत्या गरेको खबर बाहिर आएको छ । सांसदको मृत्युपछि अनुसन्धानमा संलग्न प्रहरीले सांसद अमरकीर्ति आठुकोर्लाको गाडीलाई नित्तम्बुवा सहर नजिकै प्रदर्शनकारीले घेराबन्दी गरेको जनाएको छ ।

सांसदको गोलीले आन्दोलनकारीको मृत्यु

डरले सांसद अमरकीर्तिले आन्दोलनकारीमाथि गोली चलाएका थिए । सांसदको गोली लागेर दुई जना गम्भीर घाइते भएका छन् । सांसदको गोली लागेर घाइते भएका एक जनाको अस्पतालमा मृत्यु भएको छ । आक्रोशित भीडले सांसद अमरकीर्ति आठुकोर्लालाई चारैतिरबाट घेरेको छ । त्यसपछि सांसदले आत्महत्या गरे ।

धेरै कार्यालयमा आगजनी

डेली मिररको रिपोर्ट अनुसार श्रीलंका पोदुजाना पेरामुना (एसएलपीपी) को केही कार्यालयमा समेत आगजनी गरिएको थियो। त्यस्तै वीरकेतिया प्रदेश सभा अध्यक्षको निवासमा गोली प्रहारबाट दुई जनाको मृत्यु भएको छ भने पाँच जना घाइते भएका छन् । देशभर कर्फ्यु जारी भए पनि शान्ति कायम गर्न सडकमा सेना परिचालन गरिएको छ ।