सबै स्मार्टफोनहरूमा ‘एयरप्लेन मोड’ हुन्छ जुन सामान्यतया प्रयोग गरिन्छ जब तपाईं विमानमा यात्रा गर्दै हुनुहुन्छ। यदि तपाईंले फोन चार्ज गर्दा यो मोड अन गर्नुभयो भने, तपाईंको फोन धेरै छिटो चार्ज हुनेछ।

वाइफाइ एक आवाज संग अन-अफ हुनेछ

तपाईको एन्ड्रोइड स्मार्टफोनमा एउटा विशेष भ्वाइस सहायक सुविधा छ, जसको प्रयोग गरेर तपाईले फोनका धेरै सुविधाहरू एउटै आवाजमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। Siri, Google Now र Cortna जस्ता एपहरू डाउनलोड गर्नुहोस्, त्यसपछि तिनीहरूलाई खोलेर, तपाईंले ‘Turn on WiFi’ वा ‘Turn off WiFi’ भ्वाइस कमाण्ड दिनु पर्छ र यसले तपाईंको WiFi सञ्चालन गर्नेछ।

किबोर्ड परिवर्तन गर्नुहोस्

यदि तपाईंलाई आफ्नो स्मार्टफोनको मानक किबोर्ड मन पर्दैन भने, तपाईंले प्ले स्टोर वा एप स्टोरबाट तेस्रो-पक्ष किबोर्ड एप डाउनलोड गर्न सक्नुहुन्छ। हामी तपाईलाई बताउँछौं कि Gboard जस्ता यी एपहरूमा तपाईले ब्याकग्राउन्ड परिवर्तन, स्वत: सुधार सुविधा र इमोजी समर्थन जस्ता सबै विकल्पहरू पाउनुहुनेछ।

एन्ड्रोइड स्मार्टफोनको विशेष सुरक्षित मोड
एन्ड्रोइड स्मार्टफोनको विशेष सुरक्षित मोड

प्रत्येक एन्ड्रोइड स्मार्टफोनमा एक विशेष ‘सेफ मोड’ हुन्छ, जसको माध्यमबाट तपाईंको फोनका सबै तेस्रो-पक्ष एपहरू असक्षम गर्न सकिन्छ। स्टक एन्ड्रोइडमा समस्या निवारणका लागि प्रयोग गरिएको यो सुविधालाई सक्रिय गर्न, पावर अफ मेनु बटनलाई लामो समयसम्म थिचिराख्नुहोस् र पावर बन्द गर्नुहोस्।

लक स्क्रिनमा महत्त्वपूर्ण सम्पर्कहरू बचत गर्नुहोस्

तपाईंले आफ्नो स्मार्टफोनको लक स्क्रिनमा केही महत्त्वपूर्ण सम्पर्कहरूलाई आपतकालीन सम्पर्कको रूपमा सुरक्षित गर्न सक्नुहुन्छ। यसरी, समस्याको समयमा, जो कोहीले पनि फोन अनलक नगरिकन यी आपतकालीन सम्पर्कहरूमा फोन प्राप्त गर्न सक्छन्।