युक्रेन हेलिकप्टर दुर्घटना : युक्रेनको राजधानी किभबाट एउटा दुखद घटना सार्वजनिक भएको छ । कीभमा हेलिकप्टर दुर्घटना भएको खबर छ । यो दुर्घटनामा हेलिकप्टर विद्यालय नजिकै खसेको थियो, जसमा १८ जनाको मृत्यु भएको थियो । यो घटना कीभको ब्रोभरी सहरको हो। युक्रेनको गृह मन्त्रालयले यो घटनामा षड्यन्त्र हुन सक्ने बताएको छ । हेलिकप्टर दुर्घटनामा एक दर्जनभन्दा बढी घाइते भएका छन् । यसबाहेक १० बालबालिका पनि यसको सिकार भएका छन् । घाइतेहरुलाई अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । युक्रेनकी सुरक्षा विज्ञ मारिया अवदेवाले ट्वीट गर्दै यसबारे जानकारी दिएकी छन् । दुर्घटनामा युक्रेनका आन्तरिक मामिला मन्त्रीको मृत्यु भएको उनले बताए । यदि रिपोर्टहरू विश्वास गर्ने हो भने, यो दुखद घटनामा गृहमन्त्री डेनिस मोनास्टिरस्की सहित तीन मन्त्रीको मृत्यु भएको खबर छ।

भवनमा हेलिकप्टर दुर्घटना

कीभको जुन क्षेत्रमा हेलिकप्टर खसेको थियो, त्यहाँ सहरका ठूला-ठूला भवनहरू छन्।हेलिकप्टर दुर्घटना भएको भवनको आगोले पूरै भवन जलेको छ। मृतकको संख्या अझै बढ्न सक्ने आशंका गरिएको छ । कीभका गभर्नरले घटना भएको ठाउँमा धेरै बालबालिका रहेको बताए । अहिले मृतकको विवरण संकलन भइरहेको छ । यो दुर्घटनाको स्पष्ट कारण अहिलेसम्म पत्ता लागेको छैन । यससँग जोडिएको एउटा भिडियो पनि सामाजिक सञ्जालमा निकै भाइरल भइरहेको छ ।

युक्रेन युद्धको चपेटामा

युक्रेन र रुसबीच पछिल्लो एक वर्षदेखि युद्ध चलिरहेको छ । अझै पनि यसको अन्त्यको कुनै संकेत छैन। युक्रेनलाई सहयोग स्वरुप १४ वटा च्यालेन्जर २ ट्याङ्क दिने कुरा बेलायतले गरेको उल्लेख छ ।