गाईवस्तु पाल्ने क्रममा गाईको गोबरलाई समयमै व्यवस्थापन गर्न नसक्दा वायु प्रदुषण हुने, धेरै लामखुट्टे र झिंगाको उत्पत्ति हुने, फार्मको वरपरको वातावरण प्रदूषित हुने र गाईवस्तुमा रोग लाग्ने गर्छ । गाईको गोबर प्रशोधन गरेर फोहोरलाई खजानामा परिणत गर्नाले पनि ठूलो फाइदा हुन्छ।सुक्खा गाईको गोबरमा कच्चा प्रोटिन १०%-२०%, कच्चा फ्याट १%-३%, नाइट्रोजन रहित अर्क २०%-३०%, कच्चा फाइबर १५%-३०% हुन्छ। %, उच्च पोषण मूल्य। जैविक मल उत्पादन लाइनले प्रभावकारी रूपमा गाईको गोबरलाई जैविक मलमा रूपान्तरण गर्न सक्छ।
जैविक मल प्रशोधन गर्न गाईको गोबर कसरी प्रयोग गर्ने।
1. किण्वन पहिलो चरण हो।
एक वर्षमा गाईले उत्पादन गरेको गोबरलाई ४ देखि ६ घनमिटर ठाउँ चाहिन्छ। प्रजनन मापदण्ड अनुसार, गाईवस्तु मल संचय किण्वन क्षेत्र को उचित निर्माण। गाईको गोबरमा 10%-15% पराल, चामलको चोकर र अन्य सहायक सामग्रीहरू थप्नुहोस्, र उचित रूपमा पानी थप्नुहोस्। गाईको गोबरको पानीको मात्रा लगभग ६० प्रतिशत नियन्त्रण गर्न सकिन्छ। स्टार्टरको साथ इनोकुलेटेड, किण्वन समय 15-40 दिन हो (मौसममा निर्भर गर्दछ)। जैविक मल किण्वन को प्रक्रिया मा, रूपान्तरण एक महत्वपूर्ण चरण हो। उद्देश्य सामग्रीहरू मिश्रण गर्न हो। टसिङको माध्यमबाट, प्रक्रियाको क्रममा सामग्री हावासँग सबैभन्दा बढी सम्पर्कमा हुन्छ, र उत्तम किण्वन प्राप्त हुन्छ।
2. कच्चा माल क्रसिङ
किण्वित सामग्री र अन्य additives सामग्री क्रसर र मिक्सर मार्फत एक निश्चित अनुपात मा कुचल, मिश्रित र मिश्रित छन्। कम्पोष्ट सामग्री र अकार्बनिक मलमा नाइट्रोजन, फस्फोरस र पोटासियम जस्ता अतिरिक्त पदार्थहरू पल्भराइज गर्ने, मिसाउने र एक निश्चित अनुपातमा मिलाउने प्रणालीको कार्य हो। वर्षको अनुभवको आधारमा, निम्न उपकरणहरू सिफारिस गरिन्छ:
अर्ध-गीला सामग्री कोल्हू।
यो मेसिन मुख्यतया 25% देखि 50% आर्द्रता भएको जैविक उर्वरक सामग्रीहरू क्रस गर्न प्रयोग गरिन्छ। यसले नगरपालिकाको ठोस फोहोरको लागि जैविक मलमा काँचको इट्टा, सिरेमिक र कुचल ढुङ्गा जस्ता कडा सामग्रीहरू क्रस गर्नमा राम्रो प्रभाव पार्छ।
तेर्सो मिक्सर।
तेर्सो मिक्सरले ब्याचहरूमा सामग्रीहरू हलचल गर्छ, र सामग्रीहरू पूर्ण रूपमा मिलाउन सकिन्छ। मिश्रण दर उच्च छ र अवशेष कम छ। यो फिड, केन्द्रित फिड र प्रिमिक्स additives को मिश्रण को लागी उपयुक्त छ।
3. ग्रेन्युलेसन।
कच्चा माल दाना बनाउनको लागि नयाँ जैविक मल ग्रेन्युलेटर प्रयोग गरिन्छ। जैविक मल ग्रेन्युलेटर हाम्रो कम्पनीले धेरै वर्षदेखि अनुसन्धान र विकास गरेको नवीनतम प्रविधि उत्पादन हो। यसले मलको पाउडरलाई ग्रेन्युलमा प्रशोधन गर्नेछ, र यसले एसिड स्लज र शहरी स्लजमा राम्रो दानेदार प्रभाव प्राप्त गर्न सक्छ।
4. सुकाउने, चिसो गर्ने र सिभिङ गर्ने।
ग्रेन्युलेसन पछि, मलको नमी उच्च छ। जैविक उर्वरक रोटरी ड्रायर जैविक मलको नमी सामग्रीको मानक आवश्यकताहरू पूरा गर्न पानी हटाउन प्रयोग गरिन्छ।
रोटरी कूलरको साथ कणलाई चिसो पार्नाले तातो कणलाई ड्रायरको माथिबाट काउन्टर-फ्लो कूलरमा भण्डारण गर्न मद्दत गर्दछ। कूलिंग फ्यानको कार्य अन्तर्गत, कूलरको तल्लो भागबाट सुख्खा हावा प्रवेश गर्दछ, र माथिल्लो र तल्लो भागहरूमा भिजेको र तातो कणहरू पूर्ण रूपमा आदानप्रदान गर्दछ।
5. प्याकेजिङ।
प्याकेजिङ मेसिनले परिमाणात्मक तौल गर्छ र कण पदार्थलाई प्याक गर्छ। पाउडर स्वचालित मात्रात्मक प्याकेजिङ्ग, पीठो, स्टार्च, फिड, खाना, रसायन, हल्का उद्योग, निर्माण सामग्री र अन्य उद्योगहरूको लागि उपयुक्त।
गाईको गोबरलाई कच्चा पदार्थको रूपमा प्रयोग गरी जैविक मल उत्पादन गर्दा कम लागत, स्थिर गुणस्तर, नरम माटो, उच्च स्तरको जमिनको एकीकरण, माटोको उर्वराशक्तिमा सुधार र ठूलो बजार क्षेत्रका फाइदाहरू छन्। एक अग्रणी घरेलु मल उपकरण निर्माताको रूपमा, हामीसँग व्यावसायिक जैविक मल उत्पादन लाइन छ, जसले गाईको मललाई कुशल र प्रभावकारी जैविक मलमा उत्पादन गर्न सक्छ।