आजको कान्तिपुरले तीन महिना भित्रै एनसेलबाट कर शीर्षकमा मुख्य समाचार लेखेको छ भने ५ दिनदेखि सरकारी अस्पताल ठप्प शीर्षकको खबरलाई पनि प्राथमिकताका साथ छापेको छ । उसले सरकार संवादहीन बनेको र डाक्टरहरुले कर्णाली क्षेत्र नरोजेको विषयलाई पनि उठान गरेको छ ।
 
आजको नागरिक दैनिकले लाभकर तिर्न एनसेललाई आदेशः भुक्तान नगरेसम्म सेयर बेच्न रोक शीर्षकमा मुख्य समाचार छापेको छ ।

अदालतको आदेशअनुसार एनसेलले ठूला करदाता कार्यालयले तोकेको पुँजीगत लाभकर नतिर्दासम्म अरु कुनै कारोबार गर्न साथै लाभांश वितरण र सेयर बिक्रीको अनुमतिसम्म पाउनेछैन। ‘करको दायित्व चुक्ता नगरेसम्म कसैलाई पनि लाभांश वितरण र सेयर बिक्रीको अनुमति नदिनू नदिलाउनू भनी विपक्षीका नाउँमा परमादेशको आदेश जारी हुने ठहर्छ’, सर्वोच्चको फैसलामा उल्लेख रहेको समाचारमा जनाइएको छ ।
 
२०७२ चैत २९ मा स्विडेनको टेलिया सोनेराले आफ्नो नाममा रहेको एनसेलको सेयर मलेसियन कम्पनी आजिएटालाई १ खर्ब ४४ अर्ब ७८ करोड रुपैयाँमा बिक्री गरेको थियो। त्यस कारोबारमा नेपाल सरकारलाई बुझाउनुपर्ने पुँजीगत लाभकर नतिरी बिक्रेता कम्पनी टेलिया बाहिरिएपछि विवाद सर्वोच्च पुगेको थियो।