काठमाडौं । नेकपाका प्रभावशाली नेता भीम रावल र घनश्याम भूसालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीबिरुद्ध ‘जेहाद’ छेडिरहेका बेला पुुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड निकट नेताहरुले एक पद छोड्न ओलीलाई दवाव दिन थालेका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीको कार्यशैलीप्रति वरिष्ठ नेता माधव नेपाल समुहका नेताहरुले सार्वजनिक असन्तुष्टी पोखिरहेका बेला प्रचण्ड पक्षधर नेताहरुले प्रधानमन्त्री वा पार्टी अध्यक्ष मध्ये एक पद छोड्न ओलीलाई आग्रह गरेका छन् ।

‘तोकिएकै समयमा महाधिबेशन भएपनि अझै डेढ बर्ष लाग्छ, त्यो बेलासम्म पार्टी बर्वाद हुने निश्चित छ’, प्रचण्ड पक्षधर नेता लेखनाथ न्यौपानेले भने ‘पार्टी र सरकारलाई प्रभावकारी बनाउन प्रधानमन्त्रीज्युले एक पद छोड्नु पर्दछ ।’ पार्टी अध्यक्ष र प्रधानमन्त्री एउटै ब्यक्ति हुँदा पार्टी र सरकार दुवै चल्न नसकेको उनीहरुले दावी गरेका छन् । सरकार सञ्चालनका लागि पार्टीभित्र एउटा शक्तिशाली सयन्त्र बनाउन पनि उनीहरुले माग पनि गरेका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टी अध्यक्ष पद छोड्नु पर्ने पक्षमा नेकपा नेता बामदेव गौतम, मन्त्री बर्षमान पुन, सभामुख कृष्णबहादुर महरा, चक्रपानी खनाल, मन्त्री शक्तिबहादुर बस्नेतलगायतका नेताहरु रहेका छन् । कतिपय नेपाल पक्षधर नेताहरु पनि ओलीले पार्टी अध्यक्ष पद छोड्नु पर्ने पक्षमा उभिन थालेका छन् । उनीहरुले न पार्टी न सरकार चलाउन सकेको आरोप लगाउन थालेका छन् ।

पार्टी एकताको दिन दुई अध्यक्षत्मक प्रणालीको बचाउ गरेका प्रधानमन्त्री ओलीलाई यतिबेला सकस परेको छ । ‘नेकपा काठमाडौका सडकमा गुड्ने टेम्पु हो र , एउटा मात्र चालक हुने ! यो त जेठ विमान हो, जहाँ दुई पाइलट हुन्छन्’, पार्टी एकताका दिन दुई अध्यक्षत्मक प्रणालीको बचाउ गर्दै ओलीले भनेका थिए । तर उनले पार्टी र सरकारको जहाज चलाउन नसकेको आरोप प्रचण्ड पक्षधर नेताहरुले लगाउन थालेका छन् ।

पछिल्लो समय ओलीसँग रुष्ट बनेका प्रचण्डले पनि आफ्नो भूमिका खोजिरहेका छन् । आफु निकटका नेताहरुसँग उनले आफुलाई भूमिकाविहीन बनाइएको भन्दै गुनासो पोखेका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले समय दिन नसकेका कारण पार्टी एकताको प्रक्रियाले पूर्णता पाउन नसकेको उनले बताउन थालेका छन् । पार्टी एकता भएको ७ महिना पुगिसक्दा पनि जनवर्गिय संगठन र जिल्ला कमिटीको गठन हुन सकेको छैन ।